Hey zagra swój Błysk w Trójce

22 kwietnia 2016 roku ukazała się ich 11 studyjna płyta długogrająca, a dzień później Katarzyna Nosowska i jej przyjaciele opowiedzieli o „Błysku” Piotrowi Metzowi w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Niemal dokładnie miesiąc później, bo 22 maja, grupa Hey wróci na Myśliwiecką 3/5/7, by zagrać pierwszy oficjalny koncert promujący swój najnowszy materiał. Zaproszeń już nie ma, ale niedzielnego występu będzie można posłuchać w Trójce – jak zwykle od godziny 20:05.

Wspomnianą płytę Program 3 grał przedpremierowo od 18 do 24 kwietnia, a promujący ją singiel „Prędko, prędzej” od trzech tygodni zajmuje pierwsze miejsce na trójkowej „Liście Przebojów” (najbliższe notowanie w piątek, 20 maja od godziny 19:05).

„To pierwszy taki rok, gdy samotność znużyła mnie / To pierwszy taki rok, gdy przez fosę rzuciłam most” – śpiewa Katarzyna Nosowska w utworze zatytułowanym „2015”. I chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy, bo nowy album Hey, który powstawał w dużej mierze w ubiegłym roku, wyraźnie różni się od wszystkiego, co grupa proponowała nam w ciągu ostatniej dekady. – Nagrywanie płyty to święto albo obóz harcerski. Tak to odbieramy. Zawsze wyjeżdżamy, żeby rejestrować albumy – mówili muzycy grupy Hey podczas specjalnego wydania audycji Piotra Metza „Lista osobista” w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Jak ten materiał zabrzmi na Trójkowej scenie? Przekonamy się już w niedzielę, 22 maja. Grupa wystąpi w radiowej Trójce w składzie: Katarzyna Nosowska (wokal, teksty), Paweł Krawczyk (gitara, chórki), Marcin Żabiełowicz (gitara), Robert Ligiewicz (perkusja), Jacek Chrzanowski (gitara basowa) i Marcin Zabrocki (instrumenty klawiszowe, sampling, chórki).

Początek transmisji na antenie Programu 3 Polskiego Radia w niedzielę, 22 maja o godzinie 20:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *