VOD.TVP.PL trzeci wśród bezpłatnych serwisów wideo

Serwisy VOD Telewizji Polskiej wyprzedziły Cyfrowy Polsat i zajmują 3. pozycję wśród polskich bezpłatnych serwisów wideo na żądanie pod względem liczby realnych użytkowników. Serwisy są też liderem na urządzeniach mobilnych.

W kwietniu 2016 roku ponad 2,6 mln użytkowników (czyli ponad 10% wszystkich internautów) odwiedziło serwisy VOD TVP, wygenerowano ponad 27 mln odsłon. Zanotowały one najwyższy wzrost zasięgu na rynku serwisów VOD (37% w zakresie ruchu na komputerach stacjonarnych) w porównaniu z danymi z kwietnia 2015 roku – jak pokazują dane z badania gemiusAudience. Biorąc pod uwagę mobilne odsłony (ponad 7,3 mln w kwietniu 2016 roku), serwisy TVP VOD znajdują się na 1. miejscu, wyprzedzając Player.pl oraz Vod.pl. W kwietniu 2016 roku użytkownicy wygenerowali ponad 7 mln odsłon mobilnych. Dynamiczny wzrost oglądalności VOD TVP to efekt konsekwentnej realizacji strategii koncentrowania treści na własnej platformie.

W najbliższym czasie TVP umożliwi widzom transmisje na żywo w Internecie meczów towarzyskich reprezentacji, 11 meczów Euro 2016 oraz relacje z jednego z największych turniejów e-sportu ESPORT NOW 2016.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *