Historia Olgierda Łukaszewicza w Polskim Radiu RDC

Polskie Radio RDC i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają na spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem. Spotkanie z cyklu „Moja Historia”, którego gospodarzem jest dziennikarz stacji – Mike Urbaniak, odbędzie się w niedzielę 31 maja o godzinie 19:00. Nagranie rozmowy wyemitowane zostanie na antenie RDC w poniedziałek 8 czerwca 2015 roku po godzinie 21:00.

„Moja Historia” to cykl rozmów z najwybitniejszymi artystami polskiego teatru, którzy opowiadają o swoim życiu na scenie i w kulisach. O ludziach, którzy ich otaczają – swoich mistrzach i przyjaciołach oraz o tym, co ich ukształtowało i co jest im bliskie. Od stycznia br. kuratorem i prowadzącym spotkania jest dziennikarz kulturalny RDC – Mike Urbaniak. Spotkania z aktywnym udziałem publiczności odbywają się raz w miesiącu. Biograficzne opowieści bohaterów opatrzone są materiałami ikonograficznymi, a także specjalnie nagranymi materiałami filmowymi.

Wstęp na spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem – wybitnym aktorem teatralnym i filmowym jest bezpłatny. Rozpoczęcie w Instytucie Teatralnym przy ul. Jazdów 1 w Warszawie o godzinie 19:00. Retransmisja spotkania na antenie RDC w audycji „Pan od Kultury” w poniedziałek 8 czerwca po godzinie 21:00.

Mike Urbaniak jest dziennikarzem kulturalnym, krytykiem teatralnym, autorem rozmów z wybitnymi postaciami polskiej kultury, głównie teatru. Współpracuje w wieloma tytułami prasowymi. W Polskim Radiu RDC prowadzi m.in. autorski program „Pan od kultury” nadawany w każdy poniedziałek od godziny 20:00 do 22:00 oraz w wersji półgodzinnej od wtorku do czwartku o godzinie 17:30.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *