„Historie z celi śmierci” na CBS Reality

Sprawiedliwe sądownictwo to niezwykle istotna część życia każdego społeczeństwa. Obywatele chcieliby wierzyć, że ci, którzy popełnili zbrodnie, będą surowo, acz sprawiedliwie osądzeni, zaś ci, którzy zostali niesłusznie posądzeni o dokonanie przestępstwa – wypuszczeni na wolność. O ofiarach niedoskonałości amerykańskiego systemu sprawiedliwości opowie serial dokumentalny „Historie z celi śmierci”, w którym przedstawione zostaną historie ludzi skazanych, często niesłusznie, na najcięższą z kar – karę śmierci. Na odcinki poruszającej serii kanał CBS Reality zaprasza od 27 marca w dni powszednie o godzinie 22:00. Kontynuacja w kwietniu.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym CBS Reality

Każdy odcinek serii przedstawia historię jednej osoby i jej walki z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Historie te są przy tym pretekstem do przyjrzenia się z bliska licznym niedoskonałościom w sposobie funkcjonowania amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.

W pierwszym odcinku usłyszymy opowieść Edwarda Lee Elmore’a – Afroamerykanina, który został aresztowany w 1982 roku za zgwałcenie i zamordowanie Dorothy Edwards, 75-letniej bogatej wdowy. Wieloletni przyjaciel i sąsiad zmarłej, radny Jimmy Holloway, który odkrył zwłoki ofiary, natychmiast wskazał Elmore’a jako prawdopodobnego sprawcę zbrodni. Dowodem na to miał być fakt, że na miesiąc przed morderstwem Elmore został zatrudniony przez ofiarę, by umyć w jej domu okna oraz rynny. Zaledwie 48 godzin później policja aresztowała Elmore’a i wkrótce po tym sąd skazał go na śmierć. Głównym dowodem w sprawie miał być odcisk kciuka Elmore’a znaleziony na tylnych drzwiach domu ofiary. 11 lat później, w 1993 roku, sprawą oczekującego na wykonanie wyroku Elmore’a zainteresowała się Diane Holt – stażystka w firmie prawniczej. Szybko odkryła szokujące nieprawidłowości w działaniach prokuratury i postanowiła walczyć o uwolnienie swojego klienta. Nie wiedziała jednak, że prowadzenie tej sprawy zajmie jej aż 19 lat – Elmore wyszedł na wolność dopiero w 2012 roku, w wieku 53 lat. W momencie aresztowania miał 23 lata – w więzieniu spędził ponad połowę swojego życia.

Na premierowe odcinki 1. sezonu serialu dokumentalnego „Historie z celi śmierci” kanał CBS Reality zaprasza od 27 marca, w dni powszednie o godzinie 22:00. Kontynuacja 1. sezonu i sezon 2. w kwietniu.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *