HISTORY i H2 w marcu 2017

W marcu kanały dokumentalne HISTORY i H2 przygotowały szereg nowości, w tym m.in. historię piłki nożnej według Alfiego Allena znanego z „Gry o tron”, jak również nową serię popularnego programu dla fanu kowalstwa „Wykute w ogniu”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym HISTORY

„Wojny magazynowe – najlepsze zakupy Barry’ego”
W „Wojnach magazynowych” Barry Weiss stanowi klasę sam dla siebie. Tego sympatycznego oryginała, wygadanego, ze skłonnością do przesady nie sposób zapomnieć.
Emisja: poniedziałek, od 6 marca, godzina 22:00, HISTORY

„Wykute w ogniu”
„Wykute w ogniu” powraca! W tym oryginalnym turnieju zrealizowanym specjalnie dla kanału HISTORY rywalizują ze sobą najlepsi amerykańscy wytwórcy broni białej, którzy potrafią stworzyć wszystko, od toporów wojennych wikingów, przez samurajskie miecze, po indiańskie sztylety. W każdym odcinku startuje czterech nowych zawodników, którzy walczą o nagrodę główną w wysokości 10 tysięcy dolarów. Wykute w ogniu to rzemiosło, legenda i pasja połączone ze sprytem, zaradnością i pomysłowością. Zawodnicy wykonują kilka zadań, w których mają do dyspozycji zestaw narzędzi z garażu i które polegają na stworzeniu poszczególnych elementów wybranej broni prezentowanej w ekscytującym finale. Rezultaty ocenia grono ekspertów, a oglądając zażarty wyścig z czasem, przy okazji dowiadujemy się sporo o historii różnych rodzajów broni.
Emisja 3. sezonu: wtorek, od 14 marca, godzina 22:00, HISTORY

„Wielka Brytania, wielka piłka”
Historia futbolu to w dużej mierze opowieść o współczesnej Wielkiej Brytanii. Ewolucję brytyjskiej kultury i społeczeństwa doskonale ilustruje przemiana tej niegdyś wysublimowanej rozrywki wąskich elit z klasy wyższej w globalny przemysł wart miliardy funtów. Jak to się stało i co to mówi o samych Brytyjczykach? Odpowiedzi w tym dwugodzinny programie dokumentalnym próbuje udzielić znany z „Gry o tron” aktor Alfie Allen. Dlaczego on? Ponieważ dla niego historia piłki nożnej jest zarazem historią jego życia. W poszukiwaniu korzeni tego sportu i ziaren, z których wyrosła współczesna Wielka Brytania, Alfie odbywa podróż w wymiarze geograficznym, kulturowym i dziejowym.
Emisja: środa, 15 marca, godzina 22:00, HISTORY

„Zaginieni na Alasce”
W północno-zachodniej części Alaski, obejmującej ponad 750 tys. km kw., zniknęło w tajemniczych okolicznościach przeszło 20 tys. ludzi. Większość z tych zaginięć odnotowano w rejonie zwanym przez miejscowych Trójkątem Alaskańskim. Jedni przepadli podczas pieszych wędrówek w górzystym terenie, a inni w trakcie lotu samolotem, ale wszystkie te przypadki łączy to, że rzadko odnajdywano potem zwłoki. Nie wiadomo, kto lub co kryje się za tą zagadką. Zdaniem niektórych to dzieło drapieżników, inni opowiadają o legendarnych istotach takich jak Kushtaka czy potwór z jeziora Iliamna, a jeszcze inni wierzą w nadprzyrodzoną siłę zwaną złym wirem.
Emisja: środa, od 22 marca, godzina 22:00, HISTORY

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym H2

„Pomysł za milion dolarów”
W każdym odcinku tego godzinnego programu pomysłodawcy opowiadają o tym, skąd czerpali inspirację i jak stworzyli produkty, które okazały się największymi przebojami handlowymi we współczesnej historii, takie jak osłony termiczne na kubki z kawą, kroksy, maszynka do golenia głowy czy odzież sportowa odprowadzająca wilgoć. „Pomysł za milion dolarów” to opowieść o ludziach, którzy wymyślają rozwiązania codziennych problemów, technologiach i innowacjach, a zarazem współczesna wersja zrealizowanego amerykańskiego marzenia.
Emisja: czwartek, od 16 marca, godzina 21:00, H2

„Starożytność 10 naj…”
W tym dowcipnym i inteligentnym programie zrealizowanym w formie listy przebojów pokazujemy najróżniejsze starożytne wynalazki i osiągnięcia, często zaskakująco nowatorskie i pomysłowe. Materiały filmowe i grafika komputerowa pochodzą ze znanych cyklów dokumentalnych: „Starożytni inżynierowie” i „Starożytne odkrycia”, a poszczególne listy ułożono tematycznie i według wyraźnie określonych zasad. Obrazy zostały wzbogacone o nowe hasła z archiwum, animacje i wywiady, które wyjaśniają, dlaczego na danej liście znalazło się właśnie to, a nie co innego. Kolejne odcinki to: 10 największych sekretów Egiptu, 10 najsłynniejszych wikingów, 10 największych greckich wynalazków, 10 najsłynniejszych starożytnych rodzajów broni, 10 najsłynniejszych starożytnych budowli, 10 najsłynniejszych starożytnych statków, 10 najsłynniejszych narzędzi tortur, 10 największych rzymskich wynalazków, 10 najsłynniejszych starożytnych mieczy i 10 najsłynniejszych starożytnych oblężeń.
Emisja: środa, od 1 marca, godzina 21:00, H2

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *