„HISTORY OF FOOTBALL” na HISTORY

Po raz pierwszy w historii HISTORY zaprasza na międzynarodowe wydarzenie „HISTORY OF FOOTBALL” – nadawaną przez 14 dni od 28 maja do 10 czerwca 2018 roku jedyną w swoim rodzaju megaprodukcję telewizyjną. Programy przygotowane specjalnie dla kanału HISTORY wychodzą naprzeciw oczekiwaniom widzów związanym z Mistrzostwami Świata 2018 roku w Rosji. Międzynarodowym ambasadorem akcji jest David Villa, zdobywca Pucharu Świata FIFA 2010 i jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy na świecie.

Śledź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HISTORY

Wydarzenie „HISTORY OF FOOTBALL” będzie nadawane w ponad 160 krajach na całym świecie, m.in. w Brazylii, Danii, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, a także w całej Afryce, Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej.

Na 14-dniowy program kanału HISTORY złożą się oryginalne filmy dokumentalne, specjalnie zrealizowane formy krótkometrażowe oraz starannie opracowana kolekcja filmów o Mistrzostwach Świata z archiwów FIFA. HISTORY na całym świecie – w tym w Polsce – pokaże też przygotowane lokalnie cykle telewizyjne i dokumenty, które pozwolą widzom lepiej zrozumieć i poczuć specyfikę futbolowych namiętności w każdym kraju. Dzięki udziałowi Davida Villi i wielu innych uznanych piłkarzy, trenerów, dziennikarzy i ekspertów „HISTORY OF FOOTBALL” przedstawi historię mistrzostw świata z najróżniejszych perspektyw.

Jako piłkarz miałem szczęście widzieć na własne oczy, ile piłka nożna znaczy dla tysięcy ludzi na całym świecie i jak bardzo wpływa na ich życie. „HISTORY OF FOOTBALL”, opowiedziana tak wszechstronnie przez tak szanowany na całym świecie kanał telewizyjny jak HISTORY, to niezwykła inicjatywa. Jestem podekscytowany i zaszczycony możliwością współpracy z HISTORY przy tym fantastycznym przedsięwzięciu telewizyjnym. Daje ono moim kolegom piłkarzom, trenerom i mnie samemu sposobność porozmawiania o tym, czym jest dla nas ten sport, a także przypomnienia sobie tylu niesamowitych chwil – skomentował David Villa.

W ramach „HISTORY OF FOOTBALL” w programach produkowanych przez HISTORY pojawią się:
– Pelé, jedyny piłkarz, który wygrał trzy Puchary Świata;
– Ryan Giggs, piłkarz wszech czasów Manchesteru United, obecnie trener reprezentacji Walii;
– Gary Lineker, rekordzista Anglii pod względem strzelonych bramek w Mistrzostwach Światach;
– Louis Van Gaal, były trener Manchesteru United, Bayernu Monachium, Ajaxu Amsterdam i reprezentacji Holandii;
– Philipp Lahm, kapitan Niemiec podczas Mistrzostw Świata 2014;
– Claudio Ranieri, trener, który sensacyjnie zdobył mistrzostwo Anglii z zespołem Leicester City w 2016 roku;
– Roy Hodgson, obecny menedżer Crystal Palace w Premier League i były trener reprezentacji Anglii;
– oraz Michael Owen, były napastnik Manchesteru United i reprezentacji Anglii;

wraz z wieloma graczami ze zwycięskich drużyn z Mistrzostw Świata FIFA, w tym Lothar Matthaeus Rivelino, Mario Kempes, Paul Breitner, Toto Schillaci, Emanuel Petit czy Christian Karembeu.

Źródło: A+E Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *