HISTORY z internetowym serialem komediowym „Ostatni wiking”

Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego internetowego serialu komediowego pt. „Ostatni wiking” realizowanego na zlecenie telewizji HISTORY. Za produkcję odpowiada Łukasz Jedynasty, reżyser, animator i pasjonat średniowiecznej Europy. Niezależna produkcja będzie kolejną w dorobku Jedynastego komedią przygodową łączącą absurdalny humor z historycznymi wydarzeniami. Do udziału w projekcie crowdfundingowym zaangażowali się m.in. Kazik Staszewski, Grzegorz Halama, Marek Grabie, Ada Fijał oraz ponad 100 aktorów, aktorów-amatorów oraz statystów. Premiera zaplanowana jest na listopad br. na profilu HISTORY na YouTube (www.youtube.com/HISTORYPolska).

Sprawdź ofertę kanału HISTORY w PROGRAMIE TV

Głównego bohatera, wikinga Einara oraz jego młodszego brata poznajemy nad brzegiem jeziora, z głębin którego atakuje ich ogromny, potworny Sandacz – tymi słowami zaczyna się scenariusz autorstwa Łukasza Jedynastego do „Ostatniego wikinga”. Osadzona w X wieku produkcja jest bogato inspirowana mitologią nordycką oraz historią Mazur. Serial odwołuje się również do postaci z kultowego serialu HISTORY „Wikingowie”. To opowieść o dwóch braciach wikingach z Mazur, którzy stają przed wyzwaniem uratowania świata od zagłady, którą sami przypadkowo sprowadzają.

Chcemy, żeby serial był odskocznią od tego, co polski widzi otrzymuje w Internecie. Postaramy się, żeby było wesoło – będzie to przygodowa komedia akcji osadzona w pogańsko-chrześcijańsko-nordyckiej Polsce z X wieku. Nie zabraknie także elementów fantasy – wszak ryby-potwory, strzygi, czarownice czy zombie były w tamtych czasach na porządku dziennym. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy już listopadzie! – skomentował Łukasz Jedynasty, twórca „Ostatniego wikinga”.

Bardzo ważnym kierunkiem naszej strategii są produkcje przeznaczone do Internetu. Projekt Łukasza Jedynastego spodobał się nam „od pierwszego czytania”. Połączenie absurdalnego humoru, silnych bohaterów i niesamowitych plenerów – to to, co nasi widzowie, jak i prawdziwi wikingowie kochają najbardziej. Teraz razem z „Ostatnim wikingiem” wypływamy na nieprzebrane morza żartu i abstrakcji i liczymy, że nie wpadniemy po drodze na żadne mielizny czy zasadzki – powiedział Tomasz Wysocki z A+E Networks, nadawcy kanału HISTORY.

Poprzedni projekt reżysera – pełnometrażowa „Twoja stara. Baśń” z 2012 roku – jest pierwszą produkcją offową, która trafiła do regularnej kinowej dystrybucji. Absurdalna komedia akcji zapewniła Jedynastemu grono wiernych fanów, czekających na kolejne „epickie” dzieło miksujące historię Polski i baśnie.

Zdjęcia do produkcji powstają w Osadzie Warownej Białogród w Strumieniu, w Puszczy Boreckiej na Mazurach oraz w Irlandii, w jednej z lokalizacji wykorzystanej w filmie Mela Gibsona „Waleczne serce”. Ze strony A+E Networks, nadawcy kanału HISTORY, producentem nadzorującym jest Tomasz Wysocki. Premiera „Ostatniego Wikinga” planowana jest na listopad 2017 roku.

Źródło: A+E Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *