Historyczne piątki w styczniu na kanale TNT

Legendarni wodzowie i władcy, armie żołnierzy gotowe oddać życie za swój kraj oraz bitwy, które wpłynęły na bieg historii. Już w styczniu, w każdy piątkowy wieczór, stacja TNT wyświetli najlepsze filmy o tematyce historycznej. Emisje rozpoczynają się o godz. 21:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TNT

Pierwszym filmem, jaki zostanie wyemitowany na antenie TNT w ramach „Historycznych piątków”, będzie wielokrotnie nagradzany dramat biograficzny „Ostatni cesarz” w reżyserii Bernardo Bertolucciego. Obraz ten należy do najważniejszych osiągnięć światowej kinematografii lat 80. Zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym 9 Oscarów (między innymi za najlepszy film, reżyserię, scenariusz adaptowany i kostiumy). Produkcja opowiada przejmującą historię ostatniego cesarza Chin – Puyi, który objął tron w wieku trzech lat i abdykował mając lat siedem. Dorastał w zamkniętym i odizolowanym świecie, a po powstaniu Chin Ludowych został aresztowany i pozbawiony majątku oraz władzy.

Tydzień później widzowie obejrzą „Rob Roya” z Liamem Neesonem, Johnem Hurtem i Timem Rothem. Tytułowy bohater to przywódca klanu szkockich górali, który jest zmuszony wziąć pożyczkę od angielskiego markiza Montrose’a. Pieniądze zostają jednak skradzione, a markiz proponuje, że zapomni o długu, jeżeli Rob złoży fałszywe oświadczenie w sporze z Księciem Argyll. Roy nie godzi się na to i zostaje zmuszony do ucieczki.

Kolejnym filmem będzie „300 Spartan” opowiadający losy heroicznej bitwy pod Termopilami z 480 roku p.n.e. Podczas tego starcia Leonidas, bohaterski król Sparty, wraz z trzystoma wojownikami stawił czoła ogromnej armii perskiej pod wodzą króla Kserksesa. Ze względu na zdecydowaną przewagę liczebną Persów, Spartanie ponieśli klęskę, ale wykazali się niezwykłym heroizmem i wielką odwagą.

Styczniowe „Historyczne piątki” zakończy emisja filmu „Ostatni samuraj” z Tomem Cruise’em w roli głównej. To opowieść o kapitanie Nathanie Algrenie, weteranie wojny secesyjnej, który przybywa do Japonii. Jego zadaniem jest wyszkolić tamtejszych żołnierzy i pomóc cesarzowi zbudować od podstaw nowoczesną armię, która rozprawi się z ostatnimi samurajami. Z biegiem czasu jednak ich oddanie tradycjom i ideałom zaczyna Algrenowi imponować, a on sam musi zdecydować, po czyjej stronie tak naprawdę stanąć.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *