„Herbert – Mosty”: nowy program w TVP Kultura

3 stycznia w TVP Kultura premierowy odcinek nowego cyklu poświęconego twórczości Zbigniewa Herberta. W pierwszym odcinku wystąpią m.in. Gaba Kulka i Agnieszka Żulewska.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

„Herbert – mosty” to nowy program, w trakcie którego wybrane wiersze Zbigniewa Herberta wspólnie będą analizować wybitni ludzie kultury i uczniowie Liceum Filmowego w Warszawie. Doświadczeni twórcy i intelektualiści skonfrontują swoje wrażenia i teorie z zaskakującymi interpretacjami młodzieży, udowadniając, że poezja Herberta wciąż wywołuje emocje i nie traci na aktualności. Omawiane utwory zobaczymy też w interpretacjach utalentowanych aktorów i aktorek młodego pokolenia, takich jak Agnieszka Żulewska, Tomasz Ziętek, Justyna Wasilewska czy Michalina Łabacz.

Pierwszy odcinek programu zostanie poświęcony wierszowi „Marsjasz i Apollo”, w którym poeta w zaskakujący sposób interpretuje starożytny mit. W dyskusji wezmą udział literaturoznawca Andrzej Franaszek, historyk literatury i krytyk teatralny Jacek Kopciński, wokalistka i kompozytorka Gaba Kulka oraz fotograf Prot Jarnuszkiewicz. Utwór przeczyta Agnieszka Żulewska, aktorka znana m.in. z filmu „Demon” Marcina Wrony.

W kolejnych odcinkach wystąpią m.in. reżyser Piotr Cieplak i Ryszard Peryt – twórca Polskiej Opery Królewskiej. Dyskusje dotyczyć będą wierszy: „Guziki”, „Dwie krople”, „Modlitwa pana Cogito – podróżnika”, „Tren Fortynbrasa”, „Raport z oblężonego miasta”, „Do Marka Aurelego” i „Przesłanie pana Cogito”.

„Herbert – Mosty”, czwartek 3 stycznia, godz. 19:25, TVP Kultura.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *