„Powidoki filozoficzne”- nowy cykl w TVP Kultura

7 stycznia w TVP Kultura premiera nowego programu, w którym Barbara Schabowska i prof. Piotr Nowak rozmawiać będą o ważnych książkach z dziedziny filozofii, etyki i socjologii.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

Jak przybliżyć widzom istotne i trudne tematy związane ze współczesną cywilizacją? W nowym cyklu „Powidoki filozoficzne” Barbara Schabowska i prof. Piotr Nowak, z-ca redaktora naczelnego kwartalnika filozoficznego „Kronos” i jednocześnie współprowadzący program pod tym samym tytułem, co tydzień dyskutować będą o tematyce, znaczeniu i społecznym odbiorze wybranych przez siebie dzieł z zakresu filozofii, etyki i socjologii.

Pierwszy odcinek poświęcony będzie „Pojęciu polityczności” Carla Schmitta. Prowadzący zastanowią się między innymi, czym się różni państwo od społeczeństwa oraz czy można efektywnie zażegnać konflikt polityczny. W kolejnych odcinkach dyskusje dotyczyć będą m.in. filozoficznego reportażu Hannah Arendt „Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła”, „Wielkich wigilii” Lwa Szestowa czy „Apokalipsy tu i teraz” René Girarda.

„Powidoki filozoficzne”, w każdy poniedziałek, ok. 23:00 – 23:30.

Premiera pierwszego odcinka: poniedziałek 7 stycznia, godz. 22:55, TVP Kultura.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *