Hokejowe Mistrzostwa Świata tylko w Polsacie Sport do 2029 roku

Telewizja Polsat pokaże przyszłoroczne hokejowe Mistrzostwa Świata – pierwsze z udziałem Reprezentacji Polski po jej powrocie do elity. Nadawca zakupił na wyłączność prawa do transmisji sześciu następnych edycji tego turnieju, a więc w latach 2024 – 2029. To doskonała informacja dla polskich kibiców, którzy jeszcze nie ochłonęli po awansie Polaków. Biało-Czerwoni wykonali gigantyczny sportowy skok z trzeciego poziomu rozgrywkowego do grona szesnastu najlepszych reprezentacji globu.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport w PROGRAMIE TV

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie dopiero co powróciła do światowej elity po 21-letnim okresie rywalizacji na niższych szczeblach sportowych. Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata odbędą się w Pradze i Ostrawie. Biało-Czerwoni przystąpią do nich w towarzystwie takich potęg, jak Kanada, Stany Zjednoczone, Szwecja, Czechy, Słowacja, Szwajcaria czy Finlandia. Wszystkie mecze tego turnieju oraz kolejnych, aż do 2029 roku, transmitowane będą w kanałach z rodziny Polsatu Sport. Oprócz elitarnej dywizji mistrzowskiej Telewizja Polsat pokaże także zmagania w dywizji 1.

Sprawdź godziny transmisji MŚ w hokeju na lodzie w PROGRAMIE TV

W Polsacie Sport od zawsze stawiamy na wielkie turnieje i transmisje z udziałem polskich sportowców. Szczególnie cieszymy się, gdy te dwa aspekty udaje się połączyć. I tak właśnie jest w przypadku świeżo wywalczonego przez Biało-Czerwonych awansu do hokejowej elity. Prace nad pozyskaniem praw do Mistrzostw Świata IIHF w latach 2024 – 2029 rozpoczęliśmy jakiś czas temu. Fakt, że już w pierwszej transmitowanej przez nas edycji wystąpi Reprezentacja Polski, traktujemy jako dobry prognostyk dla całej wieloletniej umowy i będziemy trzymać kciuki za to, by Biało-Czerwoni rywalizowali z elitą co roku – Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *