„Młody Tancerz Roku 2023” w TVP Kultura

W niedziele, 21 i 28 maja, o godz. 19:00 TVP Kultura zaprasza widzów na półfinały tegorocznej edycji konkursu „Młody Tancerz Roku”, podczas których szesnaścioro tancerzy będzie rywalizować o występ w finale. Zwycięzcę poznamy 4 czerwca. W jury zasiądzie: przewodniczący Krzysztof Pastor, Anna Nowak i Robert Bondara. Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Telewizję Polską.

Sprawdź godziny emisji „Młody Tancerz Roku” w PROGRAMIE TV

Od ponad dekady konkurs jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym utalentowanych uczniów szkół baletowych. Głównym celem konkursu jest popularyzacja tańca jako formy wyrazu artystycznego. Udział w „Młodym Tancerzu Roku” to także przepustka do spektakularnej kariery w tym zawodzie. Świadczą o tym liczne sukcesy laureatów, również na arenie międzynarodowej. W finale wystąpi gościnnie zwycięzca poprzedniej edycji, Artem Rybalchenko. Tancerz obecnie występuje na deskach Opery Nova w Bydgoszczy jako solista baletu.

W każdym z półfinałów widzowie będą mieli okazję zobaczyć występy ośmiorga uczestników. Jury w składzie: przewodniczący Krzysztof Pastor, Anna Nowak i Robert Bondara, ocenią taneczne popisy i wyłonią finałową szóstkę. Mentorem i wsparciem dla uczestników tegorocznego konkursu będzie Jacek Przybyłowicz, który zaopiekuje się młodymi tancerzami głównie podczas zmagań finałowych. Całość poprowadzi Katarzyna Sanocka.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Półfinały konkursu „Młody Tancerz Roku 2023” w TVP Kultura w niedziele, 21 i 28 maja o godz. 19:00, a finał 4 czerwca o tej samej porze.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *