Premiera serialu „Zaginiony symbol” według powieści Dana Browna w AXN

Tylko jedna jego książka, „Kod Leonarda da Vinci”, sprzedała się w rekordowym nakładzie 81 mln egzemplarzy. Za prawo do jej ekranizacji, autor otrzymał 6 mln. dol. Film o tym samym tytule, zarobił niemal 800 mln. dol. Dan Brown znalazł złoty środek na tworzenie trzymających w napięciu kryminałów. Teraz przyszedł czas na serial Zaginiony Symbol, na podstawie jego kolejnej powieści.

Sprawdź godziny emisji serialu „Zaginiony symbol” w PROGRAMIE TV

Protestujące zakonnice na planach filmowych. Palenie powieści we Włoszech, na znak protestu wejścia do kin ekranizacji „Kodu Leonarda da Vinci”. Kościół rzymsko-katolicki skrytykował książkę jako antykatolicką powieść. Hierarchowie uznali, że Brown przedstawił historię Kościoła i doktryny chrześcijańskiej w sposób kłamliwy, który rodzi groźne konsekwencje. Opactwo Westminsterskie odmówiło ekipie filmowej i nie zgodziło się na zdjęcia wewnątrz świątyni, w której są koronowani królowie Wielkiej Brytanii. Jako powód odmowy kręcenia tam scen do filmu z Tomem Hanksem podano, że książka oparta jest na nieprawdziwych przesłankach z teologicznego punktu widzenia. Podczas festiwalu w Cannes, który otwierał ten film, jego producent Brian Grazer, odwołał niemal trzydzieści wywiadów. W ten sposób chciał zminimalizować kontrowersje w Europie, jakie powstały wokół tego obrazu.

Wszystko to jednak tylko pomogło w promocji filmu i samej powieści. Wszyscy chcieli sami przekonać się o co jest cała awantura. Film stał się drugą, najbardziej kasową produkcją na świecie w 2006 r. Natomiast powieść Browna była na liście bestsellerów „The New York Timesa” przez rekordowe 144 tygodnie, 54 na miejscu pierwszym. Przetłumaczono ją na 51 języków. W pierwszym tygodniu po premierze w samych Stanach sprzedano ją w nakładzie 3 mln. egzemplarzy. Sam Brown stał się jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie według magazynu „TIME”.

W Zaginionym Symbolu król thrillerów zajął się odkrywaniem tajemnic Zakonu Wolnych Mularzy, czyli masonerii, tajnego stowarzyszenia działającego w Waszyngtonie. Młody Robert Langdon, światowej sławy specjalista od symboli, rozwiązuje tajemnicę zawartą w piramidzie masońskiej. To znany na całym świecie symbol, pieczęć Stanów Zjednoczonych. Umieszczona jest nawet na amerykańskiej jednodolarówce.

Sprawdź ofertę kanału AXN w PROGRAMIE TV

Langdon jedzie do Waszyngtonu na prośbę przyjaciela, mentora, masona Petera Solomona. Zaproszenie okazuje się pułapką. Na odnalezionej, odciętej dłoni Solomona, są wytatuowane symbole i masoński pierścień. Langdon chce uratować przyjaciela. Zostaje zmuszony odnaleźć starożytny portal w mieście. Zaszyfrowane wskazówki znajdują się w różnych miejscach i przedmiotach na terenie metropolii. Rozwiązanie tej zagadki doprowadzi naukowca do miejsca, które tajne stowarzyszenie chciałoby ukryć przed światem.

Źródło: Antenna Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *