Ida Nowakowska autorką podcastów w Polskim Radiu Dzieciom

Autorski cykl podcastów poświęcony ciąży i macierzyństwu już 14 kwietnia będzie miał swoją premierę na platformie podcasty.polskieradio.pl. Ich autorką jest Ida Nowakowska, tancerka, aktorka, znana osobowość telewizyjna i przyszła mama. Premierowe podcasty przygotowane we współpracy z Polskim Radiem Dzieciom będzie można usłyszeć w każdą środę.

Z okresem ciąży i macierzyństwa jest związanych wiele dylematów. Jak bezpiecznie  przebrnąć przez ten piękny i jednocześnie trudny okres w życiu kobiety i rodziny? Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania najnowszych podcastów „Strefa rodzica” przygotowanych przez przyszłą mamę Idę Nowakowską.

Ida Nowakowska, obecnie jest w swojej pierwszej ciąży. Przygotowując podcasty, zwraca się do ekspertów z różnych dziedzin z pytaniami, które ją nurtują. Po rozwiązaniu rozmawiać będzie na tematy bliskie młodym mamom. W rozmowach z gośćmi chce rozwiać wątpliwości i zweryfikować sprzeczne informacje dostępne w sieci. Kierując się swoim doświadczeniem, będzie pomagać kobietom w ich pierwszych macierzyńskich doświadczeniach.

Nowe odcinki będą pojawiały się w każdą środę. Pierwszy z nich zostanie poświęcony diecie kobiet w ciąży. Gościem Idy Nowakowskiej będzie Magdalena Czyrynda-Koleda – dietetyk, współautorka książki „Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy”. Rozmowa będzie odpowiedzią na wiele nurtujących pytań tj. czy to prawda, że kobieta w ciąży powinna jeść za dwoje? Czym jest programowanie metaboliczne? Czy to, co ląduje na talerzu przyszłej mamy, styl życia jaki prowadzi ma wpływ na przyszłe zdrowie malucha i czy zmiana w diecie powinna się pojawić od samego początku ciąży?

Podcasty „Strefa rodzica” można znaleźć w bogatej ofercie stacji już od ponad roku. W nowym cyklu zostaną poruszone takie tematy jak prawo rodzinne, opiekuńcze i oświatowe, zdrowie, psychologia, odpowiedzialne rodzicielstwo. Oprócz Idy Nowakowskiej autorkami niezwykłych rozmów będą: Marta Powałowska, dziennikarka PRD, autorka takich audycji jak m.in. „Dawno, dawno temu” czy „Zapraszamy do stołu”; Agata Puścikowska, autorka środowych wydań audycji „Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom; Dr Joanna Neuhoff-Murawska – dietetyk kliniczny; Aleksandra Jasińska-Klimaszewska, prowadząca audycje dla rodziców w Polskim Radiu Dzieciom oraz Joanna Ficińska, redaktor PRD, prowadząca audycje wieczorne.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *