IDMnet brokerem reklamowym Eska TV, Polo TV i Fokus TV

Internetowy Dom Mediowy Net S.A. poszerza zakres swojej działalności. Od 1 stycznia 2014 roku zajmie się obsługą reklamową stacji telewizyjnych należących do Grupy ZPR – kanałów muzycznych Eska TV i Polo TV nadających poprzez MUX-1. Będzie także odpowiadać za sprzedaż reklam w kanale Fokus TV, który w przyszłym roku rozpocznie nadawanie w ramach MUX-1.

IDMnet na początku przyszłego roku przejmie obsługę reklamową stacji telewizyjnych ZPR od dotychczasowego brokera – firmy Atmedia. Grupa ZPR, do której należy IDMnet, decyzję o utworzeniu biura sprzedaży w ramach własnych struktur uzasadnia uzyskaniem koncesji na nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej kanału Fokus TV. Kanał edukacyjno-poznawczy będzie trzecim po Eska TV i Polo TV programem holding ZPR nadawanym poprzez MUX-1. Rozpocznie nadawanie najpóźniej w kwietniu przyszłego roku.

Za działalność brokera reklamowego będzie odpowiadał Konrad Łaski – wiceprezes IDMnet i Time S.A. (również część holdingu ZPR). Obecnie IDMnet jest na etapie kompletowania zespołu sprzedażowego oraz wdrażania systemu do optymalizacji i planowania kampanii TV, który będzie oparty o system stosowany w stacjach radiowych, wchodzących w skład Time S.A. System ma być gotowy na początku grudnia br.

IDMnet jest doświadczonym brokerem internetowym, działającym w tej branży od kilkunastu lat. Ten potencjał chcemy przenieść na telewizję. Wykorzystamy też doświadczenie spółki Time, brokera na rynku radiowym. Będzie to kolejny krok w kierunku rozwoju kompetencji całej naszej grupy mediowej – mówi Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej ZPR S.A.

Źródło: IDMnet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *