Igrzyska olimpijskie „Soczi 2014” tylko w TVP

Zaledwie 99 dni pozostało do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. To sportowe wydarzenie będzie można oglądać w TVP1/HD, TVP2/HD i TVP INFO. Igrzyska „na żywo” będą obecne w naszym kraju tylko w telewizji publicznej.

Po raz kolejny widzowie będą mogli oglądać zmagania najlepszych sportowców świata za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Obsługa ZIO to jeden z przykładów wypełniania przez TVP misji nadawcy publicznego. Co najważniejsze, TVP nabyła wyłączne prawa, jeśli chodzi o transmisje z Soczi – relacje na żywo tylko w Telewizji Polskiej.

Sport w Telewizji Polskiej to zawsze ważna część programu – podkreślił Juliusz Braun, prezes Zarządu Spółki w czasie środowej (30 października) konferencji prasowej w siedzibie telewizji publicznej w Warszawie. – Najpierw pokażemy igrzyska w Soczi, a potem Mundial. Sport to wielkie emocje i wspólne przeżycia Polaków. –

Wielkie imprezy sportowe to także znakomite wyniki oglądalności TVP. Do czasu EURO 2012 (meczu Polska – Rosja) rekordem był konkurs skoków z Salt Lake City z udziałem Adama Małysza, który obejrzało w Jedynce ponad 14,5 miliona widzów. Do skoczka z Wisły należy także najlepszy wynik z ostatnich zimowych igrzysk – jego walkę w Vancouver śledziło 9,439 mln widzów, przy udziałach w wysokości 57,9% (średnie, grupa 4+). Potwierdza to, że telewidzowie chętnie oglądają sport w telewizji publicznej.

Igrzyska w Soczi to wielkie wyzwanie dla TVP – dodał Włodzimierz Szaranowicz, dyrektor TVP Sport. – W Polsce będą pokazywane tylko w telewizji publicznej. Chcemy podtrzymać dużą oglądalność Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Pragniemy być wszędzie tam, gdzie występują Polacy i gdzie przygotowują się do startu. –

Obsługę wielkich imprez sportowych docenili także inni, wręczając TVP prestiżowe nagrody: statuetka Demesa w kategorii „Sportowy projekt medialny” za relację z igrzysk olimpijskich w Vancouver 2010; Demes Honorowy za rolę sportu na antenach Telewizji Polskiej w 2012 roku czy „Kryształowa antena” za obsługę EURO 2012.

Do ceremonii otwarcia igrzysk w Soczi pozostało zaledwie 99 dni. Transmisje z tej najważniejszej obok mistrzostw świata w piłce nożnej w Brazylii (prawa także posiada TVP) imprezy będą obecne w TVP1/HD, TVP2/HD (w sumie około 180 godzin), a w zakresie informacyjnym także w TVP INFO (około 16 godzin).

Początek na antenach otwartych (TVP1/HD, TVP2/HD) już od godziny 9:00 rano aż do 20:00. Transmisje przede wszystkim z dyscyplin, w których medalowe szanse mają Polacy: skoki narciarskie (Kamil Stoch i drużyna z Maciejem Kotem, Piotrem Żyłą, Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem) i łyżwiarstwo szybkie (Zbigniew Bródka oraz drużyny kobiet i mężczyzn) będą obecne w Jedynce; biegi narciarskie (Justyna Kowalczyk) oraz biathlon (Krystyna Pałka, Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń) w Dwójce. Oczywiście nie zabraknie programów wspierających („Halo, tu Soczi”), podsumowań wydarzeń danego dnia i wielu innych, a tylko Soczi poświęcone będą serwisy sportowe.

W TVP INFO serwisy olimpijskie będą emitowane od godziny 7:00 do 22:00, a o godzinie 23:00 – 25-minutowy „Olimpijski Wieczór”.

Do Soczi Telewizja Polska wyśle 30-osobową ekipę. W jej składzie znajdą się komentatorzy, cztery ekipy reporterskie oraz obsługa produkcyjna. Główne studio olimpijskie będzie zlokalizowane na Woronicza, a wśród gości znajdą się byli wybitni sportowcy.

Specjalna aplikacja znajdzie się na Platformie Hybrydowej TVP (dodatkowe treści live/VOD dla użytkowników telewizorów z usługą HBB TV). To nowatorska usługa, w której tradycyjny przekaz telewizyjny jest wzbogacany o dodatkowe dane udostępnione za pośrednictwem sieci Internet, przygotowane w ten sposób, aby korespondowały z treścią danej audycji. Konkursy oraz interakcja z widzami będzie miała miejsce na oficjalnych profilach TVP na facebooku, twitterze, youtube.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *