Zmiany w programie TVP w dniu żałoby narodowej

W niedzielę, 3 listopada TVP wprowadza zmiany, dostosowujące program do ogłoszonej przez Prezydenta RP żałoby narodowej po śmierci premiera Tadeusza Mazowieckiego.

3 listopada TVP1/HD, TVP Polonia i TVP INFO (w wersji dla niesłyszących) o godzinie 11:00 rozpocznie transmisję uroczystości pogrzebowych premiera Tadeusza Mazowieckiego, które odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. TVP INFO zaplanowała również w godzinach 13:00-14:30 transmisję mszy żałobnej na cmentarzu leśnym w Laskach.

Tego dnia z powodu żałoby narodowej TVP1/HD zamiast zaplanowanego o godzinie 18:20 programu rozrywkowego „Jaka to melodia?” wyemituje „Psalmy dla Ciebie” – fragment koncertu Piotra Rubika.

Zamiast „Show z humorem: I kto to mówi?” TVP2/HD o godzinie 17:20 zaprasza widzów na program publicystyczny „Kultura, głupcze”. O godzinie 18:45 zamiast kabaretu „Dzięki Bogu już weekend” i „Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej” Dwójka pokaże film „Znachor”. Natomiast o godzinie 22:10 TVP2/HD przypomni polski film fabularny „Podróż”.

Pozostałe anteny Telewizji Polskiej również wprowadzą zmiany dostosowując program do tonacji i atmosfery tego dnia oraz wyemitują specjalne programy związane z postacią premiera Tadeusza Mazowieckiego m.in. „Rok premiera” i „Rozmowę z Tadeuszem Mazowieckim” w TVP Historia.

W dniu żałoby narodowej logotypy anten TVP pojawią się w kolorze czarnym – żałobnym.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *