Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 na antenach Telewizji Polskiej

Około 100 godzin transmisji, „Kronika Igrzysk”, program „Pełnosprawni” oraz „Podsumowanie dnia” – to propozycja Telewizji Polskiej dla widzów na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Po raz pierwszy w historii paraolimpiadę będzie można kompleksowo oglądać w Telewizji Polskiej. Impreza rozpoczyna się 24 sierpnia i potrwa do 5 września.

Sprawdź godziny transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w PROGRAMIE TV

Polska reprezentacja paraolimpijska liczy 89 zawodników, którzy będą rywalizować o medale w 12 dyscyplinach. Zawodnicy, trenerzy i działacze zapowiadają zaciętą walkę o podium – liczą na powtórkę bądź pobicie wyniku, który polska reprezentacja osiągnęła na poprzednich igrzyskach paraolimpijskich w Rio: 39 medali (9 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych) i wysokie, 10. miejsce w klasyfikacji medalowej. Na starcie w Tokio pojawi się aż 33 polskich medalistów z poprzednich igrzysk. Wśród nadziei medalowych należy wymienić m.in. Rafała Wilka, Natalię Partykę, Alicję Jeromin czy Macieja Lepiato.

Wilk to trzykrotny mistrz paraolimpijski w kolarstwie, Partyka to multimedalistka, która pięciokrotnie sięgała po tytuł w tenisie stołowym. Alicja Jeromin to sprinterka, która ma już na swoim koncie cztery srebrne i trzy brązowe medale, a w Tokio spróbuje zdobyć upragniony złoty krążek. Maciej Lepiato powalczy o trzeci z rzędu tytuł mistrza olimpijskiego w skoku wzwyż. Na igrzyskach w Londynie i Rio dodatkowo poprawiał rekordy świata, może podobnie będzie w Tokio?

Telewizja Polska jest najlepszym mecenasem i promotorem polskiego sportu osób z niepełnosprawnościami. W TVP Sport transmitujemy, chociażby zmagania zawodników w amp futbolu, a na antenie głównej TVP1 co tydzień, w sobotę emitujemy program „Pełnosprawni”, poświęcony niepełnosprawnym sportowcom z różnych dyscyplin. Nasza oferta na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio jest szczególna – nikt, nigdy nie poświęcał temu wydarzeniu tyle miejsca antenowego, nie angażował tak wielu dziennikarzy, techników, ekspertów do relacjonowania imprezy – podkreśla Marek Szkolnikowski, Dyrektor TVP Sport.

Pierwsza transmisja z Tokio już 24 sierpnia o godz. 20:50 w TVP Sport – będzie to ceremonia otwarcia.

Kanał sportowy Telewizji Polskiej będzie przede wszystkim relacjonował starty polskich zawodników w codziennych transmisjach od około godz. 8:30 do 15:00 (inne godziny obowiązują w weekendy).  Poza tym również codzienne „Podsumowania dnia” w TVP Sport między godz. 18:00 a 20:00 oraz  „Kronika Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020” w TVP1 oraz TVP2.

Jak co tydzień – w sobotę około godz. 8:30, w TVP1 będzie emitowany program „Pełnosprawni”, w tym czasie poświęcony paraolimpiadzie.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Relacje z paraolimpiady w Japonii będą przygotowywały trzy ekipy reporterskie pod kierunkiem Sylwii Michałowskiej, Mateusza Jareckiego i Macieja Barszczaka, którzy na co dzień tworzą program „Pełnosprawni”.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Studio paraolimpijskie poprowadzą: Maciej Adamiak, Jarosław Marendziak, Jan Piasecki, Marcin Rams.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Zawody skomentują: Przemysław Babiarz (pływanie), Jarosław Idzi (pływanie, lekkoatletyka), Krzysztof Głombowicz (kolarstwo), Marcin Cisowski (tenis stołowy, badminton, strzelectwo), Ryszard Łabędź (szermierka, łucznictwo), Sławomir Kwiatkowski (kolarstwo) oraz Jan Sławiński (sporty drużynowe) i Jarosław Marendziak (wioślarstwo, kajakarstwo, lekkoatletyka). Przy mikrofonach zasiądą również eksperci: Filip Moterski (lekkoatletyka), Małgorzata Olejnik (łucznictwo), Maciej Certa i Marcin Ryszka (pływanie), Wojciech Szkudlarczyk (badminton), Grzegorz Drejger (kolarstwo), Marcin Babski (strzelectwo), Radosław Stańczuk (szermierka), Adam Jurasz, Marcin Spurek (tenis stołowy), Jacek Wilczyński (tenis na wózkach) oraz Marek Kolbowicz (wioślarstwo, kajakarstwo).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *