Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Polskim Radiu i specjalnym serwisie polskieradio24.pl

We wtorek 24 sierpnia rozpoczynają się Letnie Igrzyska Paraolimpijskie, podczas których Polskę reprezentować będzie 89 sportowców, którzy powalczą o medale w 12 dyscyplinach. Prosto z Tokio sportowe zmagania będzie relacjonował specjalny wysłannik Polskiego Radia – Krzysztof Kuzak. Poczynania paraolimpijczyków będzie można śledzić na antenach oraz w serwisie specjalnym. Igrzyska potrwają do 5 września br.

Podczas ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio polską flagę dzierżyć będzie paralekkoatleta Maciej Lepiato i parapływaczka Joanna Mendak. Polscy zawodnicy zapewnili sobie start w dyscyplinach paralekkoatletycznych, paratenisie stołowym, parapływaniu, parakolarstwie, paraszermierce, podnoszeniu ciężarów, parakajakarstwie, parastrzelectwie sportowym, parałucznictwie, parawioślarstwie, tenisie na wózkach i w debiutującym w programie igrzysk parabadmintonie. Łącznie będzie nas reprezentowało 89 zawodników – 33 kobiety i 56 mężczyzn.

Zmagania biało-czerwonych będzie można śledzić na antenach – relacje z Tokio znajdą się w serwisach informacyjnych oraz audycjach sportowych, a także w specjalnym multimedialnym serwisie na stronie Polskiego Radia. Na dedykowanej stronie znajdzie się wszystko, co niezbędne do kibicowania paraolimpijczykom – m.in. skład reprezentacji z biografiami zawodników, terminarz, wyniki, a także – wywiady ze sportowcami przygotowane przez Krzysztofa Kuzaka, specjalnego wysłannika Polskiego Radia.

Polskie Radio jest patronem medialnym reprezentacji Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *