Inauguracyjny przejazd Expressu Radiowa Trójka

Anna Maria Jopek, Ania Rusowicz, Jacek Wójcicki oraz dziennikarze i przyjaciele Programu 3 Polskiego Radia zapraszają do Expressu InterCity Premium Radiowa Trójka. W swoją pierwszą podróż z Krakowa do Gdyni Trójkowe Pendolino wyruszy w niedzielę 15 marca. Z tej okazji Program 3 przygotował wiele atrakcji i niespodzianek dla pasażerów i słuchaczy – w pociągu, na dworcach, na trasie jego przejazdu oraz na antenie Trójki.

Express InterCity Premium Radiowa Trójka na swojej trasie pojawi się w niedzielny poranek i wyruszy z dworca Kraków Główny o godzinie 8:06. Na dworcu Warszawa Centralna pociąg spodziewany jest o godzinie 10:31, a swój bieg zakończy w Gdyni Głównej o godzinie 13:59.

Po raz pierwszy w historii pociąg otrzymuje nazwę rozgłośni radiowej. Program 3 z tej okazji przygotował wiele atrakcji dla podróżnych, słuchaczy i przyjaciół Trójki. Na trzech dworcach odbędą się uroczystości: hucznego odjazdu składu (Kraków Główny), zmiany drużyny konduktorskiej (Warszawa Centralna) i przywitania pociągu (Gdynia Główna). Podróżujący będą mogli podczas podróży spotkać się i porozmawiać m.in. z Anną Marią Jopek, Anią Rusowicz, Jackiem Wójcickim, Cezarym Harasimowiczem oraz dyrektor Programu 3 Magdą Jethon i dziennikarzami Trójki – m.in. Arturem Andrusem, Markiem Niedźwieckim, Michałem Olszańskim, Piotrem Stelmachem i Hirkiem Wroną. Nie zabraknie również muzycznych (i nie tylko) niespodzianek w trakcie podróży oraz na dworcach. Artyści oraz dziennikarze będą np. kontrolowali bilety, smażyli jajecznicę, podawali ciepłe i zimne napoje.

Oficjalne powitanie Trójkowego Pendolino odbędzie się na dworcu Gdynia Główna, gdzie w niedzielę 15 marca już od godziny 12:00 Artur Orzech poprowadzi dwugodzinną audycję „Zaraz wracam”. Nie zabraknie konkursów dla słuchaczy i słynnego „Sklepiku Walendziku”, w którym będzie można kupić Trójkowe wydawnictwa i gadżety, w tym kalendarz „Trójka w obrazach wielkich mistrzów”. Wystawa prezentująca zdjęcia z tego kalendarza pokazywana była w hali gdyńskiego dworca w grudniu ub.r. i zagości tu ponownie – specjalnie z okazji przywitania Pendolino.

Przypomnijmy – pociąg Programu 3 Polskiego Radia pojawił się w wiosennym rozkładzie jazdy PKP Intercity i będzie kursował z Krakowa do Gdyni przez Warszawę (i z powrotem) od 15 marca 2015 roku. Trasę tę obsłużą składy Pendolino, które dystans z południa na północ Polski pokonują w rekordowym czasie około 5 godzin i 30 minut.

Dokładne godziny odjazdów pociągów EIP Radiowa Trójka: Kraków Główny 8:06, Warszawa Zachodnia 10:27, Warszawa Centralna 10:39, Warszawa Wschodnia 10:48, przyjazd do Gdyni Głównej 13:59. Z powrotem: Gdynia Główna 15:07, Warszawa Wschodnia 18:23, Warszawa Centralna 18:35, Warszawa Zachodnia 18:40, przyjazd do Krakowa Głównego 21:02.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *