Weekend z Anną Jantar w TVP Rozrywka

Największe przeboje Anny Jantar będzie można usłyszeć na antenie TVP Rozrywka w weekend 14 i 15 marca 2015 roku. Mija właśnie 35 lat od tragicznej śmierci piosenkarki.

Postać Anny Jantar przypomni dokument „Życia mała garść” w reżyserii Małgorzaty Kosturkiewicz (sobota, godzina 20:20, niedziela, godzina 14:35). Widzowie TVP Rozrywka zobaczą też program muzyczny z 1974 roku „Wakacje z Anną”, w którym piosenkarce partnerują Władysław Komar, Tadeusz Drozda, Jacek Nieżychowski i Krzysztof Litwin. W koncercie „Złota płyta Anny Jantar” (sobota, godzina 14:35) piosenkarka przypomni swoje najpopularniejsze utwory.

W niedzielę o godzinie 12:35 w programie „A la show” gościem Alicji Resich-Modlińskiej będzie córka Anny Jantar – Natalia Kukulska. Przez cały weekend widzom TVP Rozrywka będą także towarzyszyć piosenki Anny Jantar w wykonaniu innych artystów.

W latach 70. ubiegłego wieku Anna Jantar była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Zdobywała nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwalu FAMA w Świnoujściu, Festiwalach w Opolu i Sopocie. Zginęła 14 marca 1980 roku w katastrofie polskiego samolotu „Kopernik”, gdy wracała z występów w USA.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *