INEA z europejską nagrodą

INEA – Wielkopolski Operator Multimedialny – dostała dziś w Luksemburgu prestiżową nagrodę za działania na rzecz budowy sieci dostępowych w technologii FTTH i walkę z wykluczeniem cyfrowym. To pierwszy polski operator wyróżniony przez FTTH Council Europe.

INEA znalazła się w doborowym towarzystwie – w poprzednich edycjach nagrodę za rozwój sieci FTTH otrzymał m.in. Vodafone, drugi co do wielkości dostawca usług telekomunikacyjnych na świecie.

Nagroda przyznana została INEA za duże zasługi dla rozwoju polskiego rynku FTTH i rozbudowę sieci światłowodowych, zwłaszcza na wiejskich i podmiejskich terenach Wielkopolski. Na tle innych operatorów w Polsce INEA jest liderem budowy sieci FTTH w stosunku do ilości gospodarstw domowych, do których dociera ze swoim zasięgiem. Ponad 5 lat temu na szeroką skalę zaczęła budować sieci FTTH zakończone gniazdkiem światłowodowym w mieszkaniu klienta i ciągle jest w tym zakresie liderem. Już dzisiaj około 35% gospodarstw podłączonych do sieci INEA ma w mieszkaniu gniazdko światłowodowe.

Dziękujemy Wielkopolanom za to, że ciągle dopingują nas do pracy. W ciągu ostatnich kilku lat podłączyliśmy do sieci światłowodowej blisko 150 tysięcy domów i mieszkań. W INEA wierzymy, że tylko dzięki szybkim łączom umożliwimy mieszkańcom Wielkopolski dostęp do wiedzy i informacji, usług związanych z e-zdrowiem, e-edukacją czy e-administracją. Ta nagroda to wielki zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność – powiedział Michał Bartkowiak, członek zarządu INEA SA, odbierając wyróżnienie.

Źródło: INEA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *