11 maja, po kilkutygodniowej przerwie, powraca na antenę TVP Kultura program „Informacje Kulturalne”, który relacjonuje najważniejsze wydarzenia kulturalne.

Sprawdź godziny emisji audycji „Informacje kulturalne” w PROGRAMIE TV

Reporterzy programu byli obecni podczas największych wydarzeń artystycznych w Polsce, na wystawach sztuki, premierach teatralnych, operowych i filmowych, spotkaniach z wybitnymi twórcami oraz wszędzie tam, gdzie toczyło się życie kulturalne. W czasach pandemii profil działalności zespołu „Informacji Kulturalnych” ulega nieznacznej modyfikacji. Dostosowując się do nowej rzeczywistości, najświeższe wiadomości ze świata kultury będą prezentowane również w wersji online, z której można korzystać bezpiecznie, bez wychodzenia z domu. Teatry, opery, filharmonie, biblioteki, galerie i muzea przygotowały bogatą i różnorodną ofertę, którą TVP Kultura pokaże w programie „Informacje Kulturalne”.

TVP Kultura upamiętni najważniejsze rocznice oraz omówi najciekawsze zjawiska i wydarzenia artystyczne w Polsce i na świecie oraz zaprezentuje nowości wydawnicze.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

W nowej formule „Informacje Kulturalne” będą emitowane od poniedziałku do piątku o godz. 19:45 oraz w soboty i niedziele po godz. 20:00 na antenie TVP Kultura.

Źródło: Telewizja Polska