„Interwencja” Telewizji POLSAT ma już 10 lat

2 300 odcinków, 5 tysięcy reportaży, 3 mln przejechanych kilometrów, tysiące osób, których historie poruszały miliony widzów – to dorobek 10 lat magazynu reporterów Polsatu „Interwencja”. 19 lutego 2003 roku członków zespołu „Interwencji” można było policzyć na palcach jednej ręki, pracowali w pokoju, w którym mieściły się dwa biurka. Dziś reporterzy mają do dyspozycji wirtualne studio oraz kilka stanowisk do montażu materiałów. Program, emitowany na żywo, jest efektem pracy 120-osobowego zespołu prowadzących, reporterów, wydawców, montażystów, operatorów oraz kierowców. Jedno od początku jest niezmienne – chęć niesienia pomocy.

Sukcesy zespołu „Interwencji”

„Interwencja” zasłynęła dzięki akcjom i cyklom reportaży. Były to między innymi: „Galerianki” na podstawie, których powstał film fabularny o tym samym tytule, „Zabierają polskie dzieci”, „Archiwum X”, „Rozwody po polsku”, „STOP barierom dla niepełnosprawnych”, reportaże na temat pedofilii oraz zakończona ogromnym sukcesem akcja z wózkami dla niepełnosprawnych, w której zostało rozdanych ponad tysiąc wózków. Reporterzy piętnują także nadużycia władzy, urzędnicze absurdy i prywatę. Przedstawiają również wstrząsające wypadki i przestępstwa, których dotąd policja nie była w stanie wyjaśnić.

Reportaże „Interwencji” zostały nagrodzone, m.in. na Festiwalu Reportaży Camera Obskura, na Przeglądzie Form Dokumentalnych – Bazar czy na Konkursie Reportażystów Melchiory 2005.

To wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu zespołu reporterów „Interwencji”. Wraz z prowadzącymi – Adamem Kuklewiczem i Michałem Bebło – są dla wielu widzów ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc. Każda sprawa jest ważna, a wiele osób, których historie zostały pokazane w magazynie „Interwencja” uzyskało pomoc ze strony innych ludzi bądź instytucji. Skuteczność „Interwencji” sprawia, że każdego dnia do redakcji trafiają setki próśb o pomoc. By ułatwić widzom rozwiązywanie prawnych problemów od wielu lat bezpłatnych porad telefonicznych udziela radca prawny.

Stała widownia magazynu Polsat numerem jeden

W 2012 roku „Interwencja” zapewniał stacji Polsat pozycję nr jeden w czasie trwania programu w obu grupach audytoryjnych. W grupie wszystkich oglądających magazyn ma średnią roczną oglądalność w 2012 na poziomie 21,8%, a grupie komercyjnej – 20,7%. Przekłada się to na średnią roczną oglądalność na poziomie 1,6 mln widzów. Największą widownię w 2012 roku zgromadził odcinek wyemitowany 3 lutego. „Interwencję” w tym dniu obejrzało 3 miliony 140 tysięcy widzów.

Zaangażowani prowadzący

Pierwsze wydanie „Interwencji” 19 lutego 2003 roku poprowadził Janusz Zadura. Dziś program prowadzą na zmianę Adam Kuklewicz, który dołączył do grona prowadzących program w pierwszym roku istnienia magazynu, oraz Michał Bebło – w tej roli od maja 2008 roku. Przez lata wśród prowadzących magazyn mogliśmy oglądać, m.in. Joannę Klimek (wtedy Wąsowska), Paulinę Młynarską, Mirosława Rogalskiego, Macieja Dowbora, Katarzynę Olubińską, Beatę Cholewińską czy Jarosława Kulczyckiego.

Program „Interwencja” nadawany jest na antenie Telewizji POLSAT od poniedziałku do piątku o godzinie 16:15. Zespół „Interwencji” pracuje pod kierownictwem Anny Brzozowskiej. Więcej informacji o programie oraz o najnowszych reportażach „Interwencji” można znaleźć na stronie www.interwencja.polsat.ploraz na www.facebook.com/interwencja

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *