„Jackie Malton: Żyjąc zbrodnią” i „Donal MacIntyre: Żyjąc zbrodnią” na CBS Reality

W grudniu na kanale CBS Reality pojawią się dwie wyjątkowe premiery true crime – „Jackie Malton: Żyjąc zbrodnią” i „Donal MacIntyre: Żyjąc zbrodnią”. Godzinne dokumenty przyglądają się niezwykłym ścieżkom kariery dwóch inspirujących postaci – byłej policjantki ze Scotland Yardu, Jackie Malton oraz brytyjskiego dziennikarza śledczego i kryminologa Donala MacIntyre’a. Premiery filmów dokumentalnych odbędą się odpowiednio w niedziele 3 i 10 grudnia o 22:00 na kanale CBS Reality.

Sprawdź godziny emisji audycji „Donal MacIntyre: Żyjąc zbrodnią” w PROGRAMIE TV

Kiedy Jackie Malton dołączyła do policji w 1970 roku, rekrutom płci męskiej wręczano pałkę, a kobietom torebkę. Jackie na każdym kroku walczyła z seksizmem i homofobią, a także z gwałcicielami, mordercami i rabusiami.

Kiedy odkryła korupcję w szeregach policji, była nękana i upokarzana przez własnych kolegów, którzy uznali jej postępowanie za zdradę i nielojalność. Jackie znalazła się wtedy w najgorszym momencie swojego życia.

Jednak udało się jej pokonać przeciwności losu i została jednym z zaledwie trzech głównych inspektorów w Scotland Yardzie. Jej awans w policyjnych szeregach nieoczekiwanie zainteresował pisarkę i producentkę telewizyjną Lyndę La Plante. Po przejściu na emeryturę inspektor Malton znalazła się w zupełnie nowym, telewizyjnym świecie, a jej historia życia stała się inspiracją do stworzenia postaci Jane Tennison granej przez Helen Mirren w uznanym dramacie kryminalnym „Główny podejrzany”.

W filmie dokumentalnym „Jackie Malton: Żyjąc zbrodnią”, Jackie po raz pierwszy opowiada o swoim życiu. Przedstawia widzom prawdziwą Jane Tennison – kobietę równie wytrwałą, zdeterminowaną i nieustraszoną, z niezwykłą historią do opowiedzenia.

Przez ponad 30 lat Donal MacIntyre pracował jako reporter śledczy. Został postrzelony, pobity i zmuszony do zmiany miejsca zamieszkania niezliczoną ilość razy. Był tajnym reporterem, pod przykrywką współpracował ze skorumpowanymi firmami, gangsterami i przestępcami, kręcił filmy dokumentalne z udziałem niektórych z najbardziej niebezpiecznych ludzi w Wielkiej Brytanii oraz był twórcą wielu seriali kryminalnych. Jego kariera doprowadziła go do zostania kryminologiem, badającym powody, dla których przestępcy popełniają niektóre z najbardziej okrutnych zbrodni.

W programie „Donal MacIntyre: Żyjąc zbrodnią” Donal przeprowadza widzów przez swoją karierę. Rozmawia z ludźmi, których spotkał na swojej drodze i którzy go ukształtowali. Zaczyna od spotkania z byłymi przestępcami – bohaterami jego programów dokumentalnych. Wraca między innymi do Nottingham, aby spotkać się z Simonem Morleyem – byłym ochroniarzem z klubu i handlarzem narkotykami. Donal rozmawia także z Andrew Pritchardem, którego udało się przekonać do nakręcenia filmu o operacji przemytu kokainy.

Dziennikarz spotyka również profesora Davida Wilsona, który wprowadził go w świat kryminologii oraz byłego detektywa Clive’a Driscolla odpowiedzialnego za rozwikłanie sprawy morderstwa Stephena Lawrence’a.

Dokument „Donal MacIntyre: Żyjąc zbrodnią” to historia życia w świecie przestępstw.

Sprawdź ofertę kanału CBS Reality w PROGRAMIE TV

Na premierę dokumentu „Jackie Malton: Żyjąc zbrodnią” zapraszamy w niedzielę 3 grudnia o 22:00, z kolei premiera programu „Donal MacIntyre: Żyjąc zbrodnią” odbędzie się w niedzielę 10 grudnia również o 22:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *