Janusz Deblessem wrócił do Polskiego Radia

Właśnie rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach ten znakomity dziennikarz wraca do Polskiego Radia.

Janusz Deblessem to doświadczony autor, redaktor i mentor. Jest współtwórcą sukcesów Polskiego Radia w dziedzinie dokumentu artystycznego. Swoimi umiejętnościami i wrażliwością, a także doskonałym słuchem będzie się dzielił z kolejnymi pokoleniami autorek i autorów tworzących w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Będzie również nagrywał własne reportaże – mówi jego redaktor naczelny, Bartosz Panek.

Janusz Deblessem ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskiem. Debiutował w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej w 1979 roku. Współpracę z Polskim Radiem rozpoczął w 1986 roku. W latach 1986–2020 był autorem audycji „Gitarą i piórem” w radiowej Trójce. Prowadził także „Laboratorium reportażu w Trójce”. Organizował i współtworzył koncerty piosenki poetyckiej m.in. Koncert Najskrytszych Marzeń podczas Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie czy Kraina Łagodności na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w latach 1995 i 1996.

Janusz Deblessem to twórca reportaży, audycji dokumentalnych i magazynów promujących reportaż. Pomysłodawca konkursu na „Reportaż Roku” organizowany przez Program 3 Polskiego Radia i Gazetę Wyborczą.

W latach 2014-2023 prowadził zajęcia z dokumentu radiowego na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

W 2019 roku otrzymał Złoty Mikrofon: za trwałe wkroczenie „Gitarą i piórem” w Krainę Łagodności, za audycje dokumentalne i promowanie reportażu na antenach Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *