Jaromir Nohavica zagra na 56. urodzinach radiowej Trójki

1 kwietnia Program 3 Polskiego Radia skończył 56 lat. Z tej okazji stacja z ul. Myśliwieckiej przygotowała dla swoich słuchaczy specjalny, urodzinowy koncert – w poniedziałek 9 kwietnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpi Jaromir Nohavica. W trakcie koncertu znakomity czeski bard zagra nie tylko utwory z najnowszego albumu „Poruba”, ale również swoje największe przeboje. Zaproszenia dla słuchaczy i transmisja na antenie Trójki.

Jaromir Nohavica jest znany i kochany tak samo w Polsce, jak i w swojej ojczyźnie – Czechach. Artysta urodzony w Ostrawie należy do pieśniarzy, wokół których wytwarza się urzekające misterium. Brawurowo porusza się między folkiem a folklorem, jest prawdziwym bardem swojego regionu. Opowiada o życiu i śmierci, ale przede wszystkim o tym, co pomiędzy: o miłości, cierpieniu, rozterkach i obawach współczesnego człowieka; o pięknie otaczającego nas świata, drobnych radościach i wielkich pasjach.

Muzyk bardzo dobrze zna język polski i swoje koncerty w Polsce prowadzi po polsku. Nagrał kilkanaście płyt. Najnowsza zatytułowana jest „Poruba” – od nazwy ostrawskiej dzielnicy, z którą łączy go wiele wspomnień i gdzie wszystko się w jego życiu zaczęło: pierwsze miłości, przyjaźnie, znajomości, ale także awantury i szykany. Dwie piosenki z płyty – „Czarna dziura” i „Empire State” cieszą się wielką popularnością słuchaczy Trójki, zajmując wysokie miejsca na „Liście Przebojów Programu 3”. Tych utworów oraz innych premierowych kompozycji z nowego albumu, w tym również najbardziej znanych szlagierów Nohavicy z jego obszernej dyskografii z pewnością nie zabraknie podczas wyjątkowego koncertu w Trójce. Bardowi na scenie towarzyszyć będą: Robert Kuśmierski (akordeon, piano) i Pavel Plánka (instrumenty perkusyjne).

Początek koncertu oraz transmisja na antenie Programu 3 w poniedziałek 9 kwietnia od godz. 19.05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *