Stacja FOX nakręci drugi sezon serialu „Deep State”

Przedstawiciele spółki FOX Networks Group (FNG) Europe and Africa ogłosili, że zostanie nakręcony drugi sezon „Deep State”, pierwszego zrealizowanego w regionie serialu fabularnego własnej produkcji.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

Druga część długo oczekiwanego serialu szpiegowskiego zostanie wyprodukowana przez spółkę Endor Productions należącą do wytwórni Red Arrow Studios. Rozpoczęły się już prace nad scenariuszem – szefem ekipy scenarzystów jest współtwórca serialu i jego główny producent Matthew Parkhill („Twardzielka”). Obowiązki producentów wykonawczych ze strony Endor Productions pełnić będą Hilary Bevan Jones („Cracker”, „Stan gry”) i Tom Nash („Kłopotliwa sprawa”, „The Dark Outside”). Fox Network Group Europe & Africa będzie reprezentować Sarah Johnson.

Decyzja o nakręceniu drugiego sezonu została podjęta po podpisaniu wielu umów dotyczących sprzedaży międzynarodowych praw do emisji pierwszego sezonu. Pierwszy sezon debiutuje na rynku europejskim 5 kwietnia – polska premiera w poniedziałek 9 kwietnia o 21:00. Serial będzie emitowany na 50 rynkach w Europie i Afryce, a później zostanie pokazany na całym świecie.

Matthew oraz zespół Endor Productions przygotowali wspaniały serial, który z pewnością zrobi na widzach ogromne wrażenie, co potwierdzają bardzo pozytywne recenzje współpracujących z nami nadawców i spółek zajmujących się zakupem praw do emisji – powiedział Diego Lombardo, prezes Fox Networks Group Europe & Africa. – Już niedługo widzowie na całym świecie obejrzą premierowy odcinek serialu „Deep State”. Chcemy przy tej okazji ogłosić, że zamierzamy nakręcić kolejną część tej fascynującej historii. Kontynuujemy nasze hollywoodzkie tradycje i tworzymy lokalne treści, które zapewnią rozrywkę widzom na całym świecie – dodał.

Bardzo cieszymy się, że tuż przed premierą serialu „Deep State” możemy ogłosić, że powstanie jego drugi sezon. Otrzymaliśmy ogromne wsparcie ze strony zespołu Fox Networks Group Europe & Africa i bardzo cieszymy się, że będziemy znów razem pracować nad kolejną odsłoną tej historii – powiedziała Hilary Bevan, producentka wykonawcza ze strony Endor Productions. – Pierwszy sezon nie powstałby bez naszego utalentowanego głównego producenta, współtwórcy serialu, jego scenarzysty i reżysera, Matthew Parkhilla. Razem z Tomem Nashem chcielibyśmy przy tej okazji także podziękować współtwórcy serialu i jego scenarzyście, Simonowi Maxwellowi i reżyserowi Robertowi Connolly’emu, który przeniósł naszą historię na mały ekran w czterech pierwszych odcinkach, Jeffowi Fordowi z FNG E&A, który zamówił serial, oraz pozostałym członkom wspaniałej ekipy produkcyjnej i aktorom.

Dział ds. treści i dystrybucji spółki Fox Networks Group oraz spółka FNG Europe & Africa będą posiadać wyłączne prawa do międzynarodowej dystrybucji obu części serialu, który wiosną tego roku zostanie pokazany podczas targów MIPTV.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *