Jesień 2016 na antenie TVP1 HD

Oferta TVP1 HD na jesień 2016 roku to m.in.: polskie seriale, publicystyka, filmy dokumentalne i programy rozrywkowo – edukacyjne.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP1 HD

Jesienią Jedynka zaprasza na nowy serial kryminalny o pracy grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych – „Komisja morderstw” w reżyserii Jarka Marszewskiego i Adriana Panka (wtorek, godzina 21:30). Na antenę powrócą także znane i lubiane serie m.in.: „Ranczo” (niedziela, godzina 20:25), „Ojciec Mateusz” (czwartek, godzina 20:30), „Komisarz Alex” (sobota, godzina 20:25) oraz „Klan” (poniedziałek-piątek, godzina 18:00). Jesienna propozycja TVP1 to także publicystyka i filmy dokumentalne. Wśród programów publicystycznych pojawi się „Magazyn śledczy Anity Gargas” (środa, od 14 września, godzina 21:50), reportaże Witolda Gadowskiego „Łowca smoków” (czwartek, godzina 23:30), nie zabraknie też programów: „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego (czwartek, godzina 22:25), „Chodzi o pieniądze” Jacka Łęskiego (wtorek, godzina 22:30), a także „Sprawy dla reportera” Elżbiety Jaworowicz (czwartek, godzina 21:30). Od poniedziałku do piątku (godzina 15:20) TVP1 emitować będzie także program reporterski o tematyce interwencyjnej pt. „Obserwator”.

Filmy dokumentalne oglądać będzie można m.in. w trzech pasmach: w poniedziałki „Historia w Jedynce” (filmy dotyczące historii zarówno Polski, jak i najważniejszych wydarzeń na świecie), w środy „Nasz świat w Jedynce” (produkcje polskie i zagraniczne o tematyce społecznej) oraz w czwartki „Dokument przed północą” (festiwalowe lub mocne filmy dla koneserów).

Pierwszą premierą teatralną nowego sezonu w TVP1 będzie spektakl „Breakout” autorstwa Ewy Pytki w reżyserii Wojciecha Tomczyka (19 września, godzina 20:30). Widzowie Jedynki kibicować będą także kolejnym osobom, które szukają miłości w programie „Rolnik szuka żony” (niedziela, godzina 21:30). Dobrą zabawę, a także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dostarczą takie programy, jak: teleturniej „Ja to wiem” (poniedziałek, godzina 20:30) oraz widowisko muzyczne „Hit Hit Hurra!” (środa, godzina 20:30). Na jesieni TVP1 planuje emisję kolejnych testów, już w poniedziałek 12 września, o godzinie 21:30 – „Wielki test o zdrowiu”, a 17 października „Wielki test na prawo jazdy”. Tajemnice różnych zjawisk rozwiązywać będzie Radek Brzózka w „Jak to działa?” (niedziela, godzina 10:30). Muzyczną wiedzę sprawdzać będzie Robert Janowski w teleturnieju „Jaka to melodia?” (poniedziałek-piątek, godzina 17:25 i niedziela, godzina 18:35).

Jesienią na antenie Jedynki nie zabraknie także ważnych wydarzeń katolickich i emocji sportowych. Telewizja Polska, jak co roku, będzie towarzyszyć Polakom w świętowaniu Dnia Papieskiego (9 października 2016 roku). Natomiast już od września TVP1 pokazywać będzie relacje z Igrzysk Paraolimpijskich, mecze Polaków w Lidze Mistrzów oraz relacje z zawodów w skokach narciarskich.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *