Oferta TVP1 HD na jesień 2016 roku to m.in.: polskie seriale, publicystyka, filmy dokumentalne i programy rozrywkowo – edukacyjne.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP1 HD

Jesienią Jedynka zaprasza na nowy serial kryminalny o pracy grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych – “Komisja morderstw” w reżyserii Jarka Marszewskiego i Adriana Panka (wtorek, godzina 21:30). Na antenę powrócą także znane i lubiane serie m.in.: “Ranczo” (niedziela, godzina 20:25), “Ojciec Mateusz” (czwartek, godzina 20:30), “Komisarz Alex” (sobota, godzina 20:25) oraz “Klan” (poniedziałek-piątek, godzina 18:00). Jesienna propozycja TVP1 to także publicystyka i filmy dokumentalne. Wśród programów publicystycznych pojawi się “Magazyn śledczy Anity Gargas” (środa, od 14 września, godzina 21:50), reportaże Witolda Gadowskiego “Łowca smoków” (czwartek, godzina 23:30), nie zabraknie też programów: “Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego (czwartek, godzina 22:25), “Chodzi o pieniądze” Jacka Łęskiego (wtorek, godzina 22:30), a także “Sprawy dla reportera” Elżbiety Jaworowicz (czwartek, godzina 21:30). Od poniedziałku do piątku (godzina 15:20) TVP1 emitować będzie także program reporterski o tematyce interwencyjnej pt. “Obserwator”.

Filmy dokumentalne oglądać będzie można m.in. w trzech pasmach: w poniedziałki “Historia w Jedynce” (filmy dotyczące historii zarówno Polski, jak i najważniejszych wydarzeń na świecie), w środy “Nasz świat w Jedynce” (produkcje polskie i zagraniczne o tematyce społecznej) oraz w czwartki “Dokument przed północą” (festiwalowe lub mocne filmy dla koneserów).

Pierwszą premierą teatralną nowego sezonu w TVP1 będzie spektakl “Breakout” autorstwa Ewy Pytki w reżyserii Wojciecha Tomczyka (19 września, godzina 20:30). Widzowie Jedynki kibicować będą także kolejnym osobom, które szukają miłości w programie “Rolnik szuka żony” (niedziela, godzina 21:30). Dobrą zabawę, a także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dostarczą takie programy, jak: teleturniej “Ja to wiem” (poniedziałek, godzina 20:30) oraz widowisko muzyczne “Hit Hit Hurra!” (środa, godzina 20:30). Na jesieni TVP1 planuje emisję kolejnych testów, już w poniedziałek 12 września, o godzinie 21:30 – “Wielki test o zdrowiu”, a 17 października “Wielki test na prawo jazdy”. Tajemnice różnych zjawisk rozwiązywać będzie Radek Brzózka w “Jak to działa?” (niedziela, godzina 10:30). Muzyczną wiedzę sprawdzać będzie Robert Janowski w teleturnieju “Jaka to melodia?” (poniedziałek-piątek, godzina 17:25 i niedziela, godzina 18:35).

Jesienią na antenie Jedynki nie zabraknie także ważnych wydarzeń katolickich i emocji sportowych. Telewizja Polska, jak co roku, będzie towarzyszyć Polakom w świętowaniu Dnia Papieskiego (9 października 2016 roku). Natomiast już od września TVP1 pokazywać będzie relacje z Igrzysk Paraolimpijskich, mecze Polaków w Lidze Mistrzów oraz relacje z zawodów w skokach narciarskich.

Źródło: Telewizja Polska

Share and Enjoy !

0Shares
0 0