Jesień 2016 w TVP Kultura

Jesień 2016 roku w TVP Kultura to dwa wielkie wydarzenia muzyczne: Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego oraz Konkurs Eurowizji dla Młodych Muzyków. Muzyka klasyczna będzie również obecna na antenie TVP Kultura za sprawą premierowych rejestracji z festiwalu Chopin i Jego Europa.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP Kultura

W tym roku antena przygotowała specjalną sekcję filmów muzycznych na Festiwal Filmowy w Gdyni. Część z nich zostanie pokazanych TVP Kultura. Jesień rozpocznie się bardzo silnym uderzeniem filmowym. Już od września w TVP Kultura można będzie zobaczyć wiele premier fabularnych i dokumentalnych oraz klasyczne obrazy w odrestaurowanych wersjach.

Szczególnym wydarzeniem w dziedzinie teatru będzie premierowa rejestracja spektaklu „gdzie ty idziesz dziewczynko” w reżyserii Agnieszki Glińskiej, przygotowanego dla Muzeum Powstania Warszawskiego.

To, na co antena stawia szczególnie to różnorodna publicystyka traktowana jako przestrzeń wymiany myśli i poglądów. Kultowy „Pegaz” w zmienionej formule zagości na antenie w ścisłym prime timie. TVP Kultura kontynuować będzie znane już widzom cykle, m.in.: „Tanich drani”, „Chuligana Literackiego”, „Dezerterów”, „Tygodnik Kulturalny” i „Niedzielę z…”.

Kultura to nie tylko wydarzenia ogólnopolskie i międzynarodowe, to również przedsięwzięcia lokalne. Od września TVP Kultura pokaże premierowe odcinki cyklu „Nienasyceni” i pasmo reportaży z regionalnych ośrodków telewizyjnych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *