Jesienna oferta TVP Kultura

11 września TVP Kultura podczas konferencji prasowej zaprezentowała jesienną ramówkę, o której głównych założeniach mówili m.in. Juliusz Braun, prezes Zarządu TVP; Katarzyna Janowska, dyrektor TVP Kultura oraz Michał Chaciński, redaktor anteny.

Podczas gdy inne stacje telewizyjne z powodu kryzysu rezygnują z wprowadzania nowych programów, w jesiennej ramówce TVP Kultura pojawi się aż siedem nowości.

Trzymamy się zasady, że nie tylko zaspokajamy potrzeby naszych widzów, ale także je kreujemy. Chcemy rozbudzić zainteresowanie sztuką współczesną, obalić mit, że jest niezrozumiała i trudna w odbiorze. Wprowadzamy trzy programy o sztuce: dla najmłodszych „Kulturanek”, „Przewodnik po sztuce” Zbigniewa Libery, jednego z najciekawszych współczesnych artystów i „Videofan” czyli wstępy do „Videogalerii”, które konsekwentnie prezentujemy na naszej antenie.

Hitem filmowym będzie z pewnością amerykański serial „Mad Men”. Tylko na naszej antenie. „Mad Men” to coś więcej niż serial, to łamiący stereotypy fenomen kulturowy.

Jako TVP Kultura mamy ambicję promować dobrą sztukę we wszystkich jej przejawach także w stylu bycia, modzie, wystroju wnętrz. W tym duchu tworzymy nowy talk show „Hala odlotów”, którego scenografia współgra z najnowszymi trendami recyklingu, modą na ekologię, prostotę, naturalność.

Co sobotę zapraszamy na filmy Woody’ego Allena, a jeśli dodam, że relacjonować będziemy Warszawską Jesień, Międzynarodowy Konkurs Dyrygencki im. Grzegorza Fitelberga, pokażemy zrealizowany przez nas spektakl Janusza Opryńskiego „Bracia Karamazow” i brazylijskie Cinema Novo, to chyba nie możecie mieć Państwo wątpliwości, że jesienią wszyscy mówić będą: TVP Kultura.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *