„Jestem, więc myślę” – nowa audycja w Polskim Radiu Dzieciom

Co tydzień dzieci będą miały okazję zmierzyć się z pytaniami o naturze filozoficznej i posłuchać, jak odpowiadają na nie ich rówieśnicy – mówi Magdalena Glapińska, która zaprasza w każdą środę na nową audycję Polskiego Radia Dzieciom „Jestem, więc myślę”. Jej premierowy odcinek już 20 października o godzinie 17.15.

Dzieci posiadają naturalną skłonność do myślenia filozoficznego. Chcąc ją wykorzystać, postanowiłam stworzyć audycję filozoficzną,  w której zachęcę dzieci do rozmyślania nad otaczającym je światem. Myślenie o świecie, rozwiązywanie problemów, pokonywanie trudności, kreatywność, życzliwość,  dobra  komunikacja, i współpraca to umiejętności, które  będą niezmiennie służyć przez całe życie. Te właśnie zagadnienia będę promowała w „Jestem, więc myślę” – mówi dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

W cotygodniowych audycjach Polskie Radio Dzieciom przedstawi także sylwetki znanych filozofów – m. in. Sokratesa, Platona, Arystotelesa oraz Kartezjusza. Słuchacze mogą także liczyć na zaproszenie do wspólnej zabawy w „Pytanie Dnia”. Audycja o filozofii, w której poszukiwane będą odpowiedzi na trudne pytania dedykowana jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym 6 – 13 lat.

Emisja „Jestem, więc myślę” w każdą środę o godz. 17.15.

Polskie Radio Dzieciom, chcąc umilić słuchaczom drogę do szkoły czy przedszkola, zaprasza także na poranną nowość – „Rodzinny budzik” o godz. 7.40, czyli kącik familijny pełen zagadek, zadań i ciekawostek.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *