Jeszcze więcej Teatru Telewizji w TVP Kultura

Od 14 listopada TVP Kultura zaprasza na sobotnie spotkania z Teatrem Telewizji, ponadto poszerza ofertę programową we wtorkowym paśmie teatralnym.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

Spektakle Teatru Telewizji na antenie TVP Kultura cieszą się niezmienną popularnością. Antena proponuje widzom uznaną klasykę, premierowe monodramy, spektakle powstałe we współpracy z najważniejszymi polskimi scenami, jak również kultowe przestawienia Teatru Sensacji „Kobra”.

Ktoś kiedyś powiedział, że nieodłącznym elementem teatru jest publiczność, pełni bardzo ważną rolę w spektaklu. Bez niej nie ma teatru. Naszym celem, powinnością i zadaniem jest dziś sprawienie, by publiczność teatralna nadal mogła oglądać to, co kocha – teatr. I ten teatr znajdzie w TVP Kultura – mówi Kalina Cyz, Redaktor Naczelna TVP Kultura – Zastępca Dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP.

TVP Kultura nowe pasmo teatralne zainauguruje 14 listopada o godz. 12:35 spektaklem Teatru Sensacji Kobra „Pomyłka, proszę się wyłączyć!” z 1966 roku w reżyserii Jerzego Gruzy z Aleksandrą Śląską w roli głównej.

Antena, tradycyjnie już w każdy wtorek o godz. 20:00 zaprasza na współczesne rejestracje sceniczne, spektakle należące do Złotej Setki Teatru Telewizji oraz przedstawienia operowe i baletowe z najsłynniejszych scen świata. Emisję spektaklu poprzedzą rozmowy z artystami.

Jeszcze w listopadzie widzowie TVP Kultura obejrzą premierowe „Dziady” Adama Mickiewicza w interpretacji zespołu Teatru „Wierszalin” w Supraślu („Noc pierwsza” – 17 listopada, godz. 20:00, „Noc druga” – 24 listopada, godz. 20:00).

Spektakle Teatru Telewizji są planowane również w soboty. Już wkrótce TVP Kultura zaproponuje widzom klasykę z bogatego archiwum TTV.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *