Jubileusz Anny Seniuk na antenie radiowej Dwójki

W piątek, 18 listopada Program 2 Polskiego Radia zaprasza na specjalną jubileuszową audycję „O wszystkim z kulturą” z udziałem Anny Seniuk – wybitnej i wszechstronnej aktorki polskiej sceny artystycznej. Aktorka 17 listopada obchodzi swoje 80. urodziny, a radiowa Dwójka będzie celebrować tę wyjątkową okazję i zaprosi również na słuchowisko „Operetka” według dramatu Witolda Gombrowicza w reżyserii Zbigniewa Kopalki z udziałem Jubilatki.

17 listopada swoje 80.urodziny będzie świętowała wybitna, polska aktorka teatralna i radiowa Anna Seniuk. W ramach tej wyjątkowej uroczystości radiowa Dwójka przygotowała specjalne aktywności z udziałem Jubilatki.

W piątkowej audycji „O wszystkim z kulturą” (godz. 17.30) Anna Seniuk w rozmowie z Małgorzatą Szymankiewicz opowie m.in. o swoich krakowskich latach licealnych i studenckich oraz o pierwszych krokach w aktorskim zawodzie. Artystka podzieli się również swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy pedagogicznej z młodymi adeptami aktorstwa. Wspomni także swoich mistrzów, którzy kształtowali jej warsztat i wrażliwość. Podczas programu nie zabraknie również opowieści o najnowszym spektaklu teatralnym, który stał się w pewnym sensie późnym debiutem – Anna Seniuk po raz pierwszy w swojej karierze wystąpiła w monodramie. Spektakl „Życie pani Pomsel” Christophera Hamptona wyreżyserował Grzegorz Małecki, prywatnie syn aktorki.

Z kolei w sobotę, 19 listopada o godz. 19.30 w „Wieczorze ze słuchowiskiem” Dwójka zaprezentuje „Operetkę” Witolda Gombrowicza w reżyserii Zbigniewa Kopalki (prod. 1980). W tym słuchowisku z muzyką Macieja Małeckiego Anna Seniuk gra Księżną Himalaj, matkę głównego bohatera, wzorowaną przez Gombrowicza prawdopodobnie na Proustowskiej księżnej de Guermantes z powieściowego cyklu „W poszukiwaniu straconego czasu”. W radiowej adaptacji dramatu Gombrowicza aktorka nie tylko pokazuje swój niezwykły kunszt aktorski, ale i muzyczny.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *