Jubileusz Leonarda Pietraszaka w TVP Seriale

Już w czwartek, 27 listopada 2014 roku, TVP Seriale zaprasza na spotkanie z Leonardem Pietraszakiem i jego partnerkami i partnerami z seriali „Czarne chmury”, „Kariera Nikodema Dyzmy” i „Siedlisko”.

Pułkownik Dowgird z „Czarnych chmur”, Piotr Kmita z „Królowej Bony”, doktor Karol z „Czterdziestolatka”, pułkownik Wareda z „Kariery Nikodema Dyzmy” – to serialowe role, które przyniosły ogromną, zasłużoną popularność Leonardowi Pietraszakowi. Aktor debiutował w teatrze 55 lat temu – w 1959 roku. Rok później ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Łodzi.

Serca widzów zdobył też jako bankier Gustaw Kramer w dwóch częściach komedii Juliusza Machulskiego „Vabank” oraz Krzysztof Kalinowski w serialu Janusza Majewskiego „Siedlisko”.

Z okazji jubileuszu TVP Seriale zaprasza na spotkanie Leonarda Pietraszaka z mediami. Jubilatowi będą towarzyszyć aktorzy, którzy partnerowali mu na planie popularnych seriali: Elżbieta Starostecka i Maciej Rayzacher („Czarne chmury”), Grażyna Barszczewska („Kariera Nikodema Dyzmy”), Anna Dymna („Siedlisko”). Relacja z jubileuszu w TVP Seriale 27 listopada o godzinie 20:55.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *