Już w czwartek, 27 listopada 2014 roku, TVP Seriale zaprasza na spotkanie z Leonardem Pietraszakiem i jego partnerkami i partnerami z seriali “Czarne chmury”, “Kariera Nikodema Dyzmy” i “Siedlisko”.

Pułkownik Dowgird z “Czarnych chmur”, Piotr Kmita z “Królowej Bony”, doktor Karol z “Czterdziestolatka”, pułkownik Wareda z “Kariery Nikodema Dyzmy” – to serialowe role, które przyniosły ogromną, zasłużoną popularność Leonardowi Pietraszakowi. Aktor debiutował w teatrze 55 lat temu – w 1959 roku. Rok później ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Łodzi.

Serca widzów zdobył też jako bankier Gustaw Kramer w dwóch częściach komedii Juliusza Machulskiego “Vabank” oraz Krzysztof Kalinowski w serialu Janusza Majewskiego “Siedlisko”.

Z okazji jubileuszu TVP Seriale zaprasza na spotkanie Leonarda Pietraszaka z mediami. Jubilatowi będą towarzyszyć aktorzy, którzy partnerowali mu na planie popularnych seriali: Elżbieta Starostecka i Maciej Rayzacher (“Czarne chmury”), Grażyna Barszczewska (“Kariera Nikodema Dyzmy”), Anna Dymna (“Siedlisko”). Relacja z jubileuszu w TVP Seriale 27 listopada o godzinie 20:55.

Źródło: Telewizja Polska