5,6 mln widzów meczu Gruzja – Polska na antenach Polsatu

W piątkowym meczu o punkty eliminacji Euro 2016 Polska rozbiła na wyjeździe Gruzję 4:0 po bramkach Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka, Sebastiana Mili i niezawodnego w ostatnich meczach Arkadiusza Milika. Średnia oglądalność spotkania wyniosła pond 5,6 mln widzów na antenie Polsatu i Polsatu Sport. Całkowity zasięg meczu to 11,3 milionów kibiców, którzy choć przez minutę oglądali transmisję tego spotkania. Ostatnią, 4 bramkę Polaków obejrzało ponad 8 mln widzów na obu antenach.

Na antenie Polsatu mecz śledziło średnio ponad 4,9 mln widzów, a ponad 720 tys. widzów oglądało transmisję w Polsacie Sport. Łącznie na obu antenach mecz oglądał, co trzeci widz – 36,8% SHR w grupie 4+ i 40,8% SHR w grupie 16-49. Polsat w trakcie jego nadawania był liderem w obu grupach audytoryjnych osiągając 32,1% SHR wśród wszystkich badanych i 35,9% SHR w grupie komercyjnej. Nadający to spotkanie Polsat Sport miał 4,7% SHR udziału w grupie 4+ i 4,9% SHR w grupie komercyjnej. Najbardziej udane dla Polaków i obfitujące w gole 30 minut drugiej połowy meczu na obu antenach oglądało ponad 7,2 mln kibiców. To kolejny doskonały wynik oglądalności reprezentacji Polski na antenach Telewizji POLSAT. Poprzednie mecze z Niemcami i Szkocją oglądało odpowiednio 9,7 i 10,7 milionów widzów.

Spotkanie ze Gruzją komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, a w studio: Marcin Feddek, Wojciech Kowalczyk, Tomasz Łapiński, Sławomir Majak i Jacek Ziober.

Kolejne spotkanie eliminacyjne reprezentacja Polski rozegra 29 marca na wyjeździe. Rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Irlandii.

Źródło: Telewizja POLSAT