Dokument „Nie zrozumiesz mnie” w TVP2 HD

Trzy bardzo ładne i młode dziewczyny, których świat to pot zalewający oczy, zabandażowane dłonie i ochraniacz na zęby, to frapujący temat filmu dokumentalnego Jana Sosińskiego „Nie zrozumiesz mnie”, który TVP2 HD pokaże we wtorek, 18 listopada 2014 roku, o godzinie 22:55 w cyklu „Świat bez fikcji”.

Polska od lat osiąga spektakularne sukcesy w międzynarodowym kickboxingu kobiet. Trzy bohaterki filmu: Paulina Frankowska, Dorota Godzina i Emilia Szabłowska są wielokrotnymi mistrzyniami Świata i Europy oraz zdobywczyniami Pucharów Europy i Świata. Ich osiągnięcia wzbudzają zdziwienie i podziw, tym bardziej, że same bohaterki wydają się być zwykłymi, młodymi kobietami. „Kiedyś byłam modelką, ale to taki pusty świat” – tak mówi Emilka, a Dorota dodaje „Ja lubię się bić”.

Ich świat to z jednej strony zaklęty krąg dla wtajemniczonych, ale z drugiej, też i getto. Towarzyszy mu samotność i brak zrozumienia większości ludzi. Jednocześnie jednak świat kickboxingu daje wolność, satysfakcję i poczucie spełnienia. Bohaterki filmu, trzy piękne dziewczyny od lat trenują kickboxing. Biją się, kopią, walczą wściekle, ale często też czują, że w rzeczywistości walczą z cieniem, ze swoim odbiciem w lustrze. W kartonowych pudłach nie mieszczą się ich medale z mistrzostw Polski, Europy i Świata, oraz Pucharów Europy i Świata – ukazują one ogrom wysiłku, ale i efekty które on przynosi. Radość miesza się tu z bólem, satysfakcja z porażką, a ambicja z pragnieniem niezależności. Dziewczyny wiedzą jednak, że osiągnęły coś, czego jeszcze nikt przed nimi nie dokonał.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *