Jubileuszowe wydanie „Państwo w Państwie” na antenach Polsatu

W niedzielę, 2 października 2016 roku, zostanie wyemitowany jubileuszowy odcinek programu „Państwo w Państwie”, który od 5 lat na antenie Telewizji Polsat przedstawia przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu i patologii w wymiarze sprawiedliwości w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel.

187 bohaterów i historii, 78 sukcesów w konkretnych przypadkach, nagranych ponad 900 godzin materiałów i przeczytanych ponad 600 tysięcy stron akt i dokumentów. Program, prowadzony przez Przemysława Talkowskiego, dziennikarza Polsat News, walczy z powszechnym przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.

Państwo w Państwie od 5 lat utrzymuje swoją pozycję wśród programów publicystycznych i posiada stałą widownię. W tym czasie, po opisywanych przez redakcję „Państwo w Państwie” historiach dokonano m.in. różnych istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników, a około 25 spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia. Według wyliczeń redakcji „Państwo w Państwie” bohaterowie przedstawionych w programie historii przesiedzieli niesłusznie w aresztach i więzieniach w sumie 61 lat i 3 miesiące.

Jubileuszowe wydanie „Państwo w Państwie” w niedzielę o godzinie 19:30 w Polsacie, Polsacie News i Polsacie News 2.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *