Julia Marcell wystąpi w radiowej Trójce

W niedzielę, 20 listopada 2016 roku, w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Julia Marcell. Podczas koncertu w Trójce artystka, która najlepiej czuje się w klimatach alternatywnego popu, zaprezentuje m.in. materiał ze swojego najnowszego, wydanego wiosną albumu „Proxy”.

Julia Marcell to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i multi-instrumentalistka. Choć urodziła się w Olsztynie, to swoją muzyczna karierę rozpoczęła w Niemczech. Zaczęło być o niej głośno w 2007 roku, kiedy z pomocą internautów zebrała fundusze na wydanie swojego pierwszego albumu „It Might Like You” (2009). W październiku 2011 roku ukazał się jej drugi album „June”, z którego pochodzi m.in. singiel „Matrioszka”.

Wydawnictwa te zostały docenione przez publiczność, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – wydane zostały również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W październiku 2014 roku ukazała się trzecia płyta artystki pt. „Sentiments” – najbardziej osobiste z dotychczasowych wydawnictw, które promowane było teledyskiem do utworu „Manners”.

Julia Marcell jest laureatką Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego 2011, przyznawanej przez miasto Toruń dla najciekawszej młodej polskiej artystki.

Obok własnych piosenek, Julia pisze również muzykę do filmu i teatru – ma na koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do obrazu „Jak całkowicie zniknąć” Przemysława Wojcieszka oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” i „Kronos” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

W marcu tego roku ukazała się jej czwarta płyta długogrająca „Proxy” – zarazem pierwsza w jej dorobku z piosenkami zaśpiewanymi tylko po polsku. Album promował utwór „Tarantino”, który przez 19 tygodni gościł na „Liście Przebojów Programu 3” i dotarł do trzeciego miejsca zestawienia.

W trakcie koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej Julia Marcell zaprezentuje wybór swoich utworów, a przede wszystkim materiał ze wspomnianej płyty „Proxy”.

Początek koncertu i transmisji na antenie Programu 3 w niedzielę, 20 listopada od godziny 19:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *