Animacja „Kacperiada” w CANAL+ FAMILY

CANAL+ FAMILY zaprasza na docenianą na festiwalach na całym świecie (m.in. CINEKIND 2012 w Amsterdamie, Ayjal w Katarze, OFAFA i O!PLA w Polsce) polską animację – „Kacperiada”, której koproducentem jest CANAL+. To pierwsze tego typu zaangażowanie dla polskiego filmu animowanego w historii CANAL+. Inspirowaną opowiadaniami Grzegorza Kasdepke ciepłą i mądrą komedię familijną stworzyło studio Human Ark. Głosu postaciom użyczyli popularni aktorzy tacy jak: Matylda Damięcka, Marcin Hycnar czy Katarzyna Kwiatkowska. Premierowe odcinki w każdą sobotę i niedzielę od 10 grudnia 2016 roku, od godziny 18:30 w CANAL+ FAMILY.

„Kacperiada” to pełna absurdalnego humoru współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana bestselerowymi opowiadaniami Grzegorza Kasdepke „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” oraz „Kacper z szuflady”. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Oś fabuły stanowią relacje ojca z synem, ale to nie jedyne ważne dla dzieci sprawy poruszane w serialu. Głównymi bohaterami produkcji są 7-letni Kacper i Ada wspólnie poszukujący odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości czy lojalności. Oboje uczą się, jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

Za reżyserię serialu odpowiada zespół zdolnych i doświadczonych twórców związanych ze studiem Human Ark Wojtek Wawszczyk, Jakub Tarkowski i Tomasz Leśniak, twórcy m.in. kultowego „Jeża Jerzego”, znany z głośnego filmu „Świteź” Kamil Polak, a także legendarna postać polskiego komiksu czyli Michał „Śledziu” Śledziński. Głosu postaciom udzielili natomiast aktorzy, tacy jak Matylda Damięcka (Kacper), Marcin Hycnar (Tata Kacpra), Monika Pikuła (Mama Kacpra), Agnieszka Mrozińska (Eryk), Katarzyna Kwiatkowska (Mama Eryka) czy Grzegorz Pawlak (Muchomściciel i wszystkie głosy w świecie Muchomściciela).

Źródło: nc+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *