Kanał Polskiego Radia z piosenkami Krzysztofa Krawczyka

W Poniedziałek Wielkanocny w wieku 74 lat zmarł wybitny wokalista Krzysztof Krawczyk. W specjalnym kanale internetowym Polskie Radio prezentuje przegląd nagrań artysty, który niemal przez sześć dekad podbijał serca fanów. – Przedstawiamy słuchaczom piosenki z różnych okresów twórczości. Skupiamy się głównie na solowej karierze, a także na występach w zespole Trubadurzy – mówi Piotr Wawrowski z Polskiego Radia.

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych polskich wokalistów. Jego kariera artystyczna trwała ponad 50 lat. Należał do najczęściej występujących polskich piosenkarzy.

Piotr Wawrowski podkreśla, że niewielu jest w Polsce artystów, którzy mogą poszczycić się taką liczbą przebojów, nagranych w bardzo zróżnicowanej stylistyce, ale zawsze aktualnych, wykorzystujących współczesne brzmienia i trendy w sobie właściwy, niepowtarzalny sposób. Krzysztof Krawczyk to piosenkarz totalny – czarujący i rozpalający wyobraźnię polski Elvis Presley, męski i zdecydowany jak Frank Sinatra, radosny i energiczny niczym Tom Jones. Mimo wielu trudnych chwil w życiu prywatnym, zawsze wracał silniejszy i zaskakiwał nas kolejnymi hitami, do których wracać będziemy jeszcze przez wiele lat.

Polskie Radio, oddając hołd wielkiemu artyście, zaprasza do wysłuchania specjalnego kanału z jego piosenkami.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *