Rocznica katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej na antenach Telewizji Polskiej

W sobotę, 10 kwietnia w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której śmierć poniosło 96 osób z delegacji rządowej lecącej na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, Telewizja Polska przygotowała specjalną, rocznicową ofertę programową.

Sprawdź ofertę kanału TVP Info w PROGRAMIE TV

W sobotę o godz. 19:15 TVP Info zaprasza na Homilię biskupa Michała Janochy, którą wygłosi podczas mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Cała msza będzie transmitowana od godz. 19:00 w TVP Polonia.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

O godz. 20:25 TVP1 zaprezentuje premierowo filmową relację z wyników prac Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego, a o godz. 21:25 przypomni film fabularny Antoniego Krauze „Smoleńsk” z Beatą Fido, Ewą Dałkowską, Aldoną Struzik i Lechem Łotockim w rolach głównych.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

Sylwetkę Marii Kaczyńskiej – kobiety, która towarzyszyła w politycznej drodze męża, prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, przybliży TVP Historia w filmie Marii Dłużewskiej „Dama”, początek o godz. 14:05. O godz. 19:00 w TVP Historia premierowy odcinek popularnego teleturnieju „Giganci historii”, którego tematem będzie zbrodnia katyńska, a o godz. 21:10 emisja filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy z 2007 r. – „Katyń” o tragicznych losach polskich oficerów w sowieckiej niewoli, z Arturem Żmijewskim, Danutą Stenką i Mają Komorowską w rolach głównych.

Sprawdź godziny emisji filmu „Katyń” w PROGRAMIE TV

Wartościową ofertę przygotował również TVP Dokument, który przygotował m.in. filmy dokumentalne zrealizowane krótko po katastrofie: „Pociąg specjalny Warszawa – Smoleńsk – Warszawa” w reżyserii Józefa Szymury oraz „Pogardę” Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej.

W TVP VOD będzie można obejrzeć transmisje obchodów 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej, a także m.in. nominowany do Oscara „Katyń” Andrzeja Wajdy, „Smoleńsk” Antoniego Krauzego, dokumenty „Oprawcy z Katynia” i „Dama”, „Pogarda”, „Pociąg specjalny Warszawa-Smoleńsk-Warszawa”, a także premierowy odcinek „Gigantów historii”, poświęcony zbrodni katyńskiej.  Dodatkowo na vod.tvp.pl dostępne są również „Katyń – ostatni świadek” z poruszającą rolą Roberta Więckiewicza, filmowy portret Marii Kaczyńskiej „Muszka, Marylka, Maria”, a także dokument „Skrzynia z Katynia”, odsłaniający tajemnice Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *