Kanały Polsat Sport pokażą mecze Jagiellonii, Wisły, Śląska i Legii w europejskich pucharach

Kanały z rodziny Polsat Sport pokażą domowe mecze wszystkich 4 polskich klubów piłkarskich, które latem powalczą o możliwość reprezentowania naszego kraju w Europie. Oprócz Śląska Wrocław i Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA oraz Wisły Kraków w kwalifikacjach do Ligi Europy UEFA, widzowie zobaczą także drogę Jagiellonii Białystok do UEFA Champions League. Transmisje dostępne będą też w streamingu internetowym Polsat Box Go. Ponadto Telewizja Polsat prowadzi negocjacje w sprawie umów o możliwość pokazywania starć polskich klubów, rozgrywanych poza granicami naszego kraju.

Sprawdź godziny transmisji Ligi Konferencji Europy UEFA w PROGRAMIE TV

Kluby próbujące zakwalifikować się do europejskich pucharów mogą samodzielnie lub z pomocą pośredników sprzedać prawa do transmisji swoich meczów. Wieloletnie kontrakty zawierane przez nadawców z UEFA nie obejmują bowiem pierwszej, drugiej i trzeciej rundy eliminacji. Dbając o własną ekspozycję medialną, kluby stawiają na najbardziej sprawdzonych i wiarygodnych partnerów telewizyjnych. Na prawie miesiąc przed rozpoczęciem eliminacji przez polskie drużyny, Telewizja Polsat z przyjemnością informuje, że oferta złożona ekipom z Białegostoku (Mistrz Polski), Krakowa (Zdobywca Pucharu Polski), Wrocławia (Wicemistrz Polski) oraz Warszawy (Brązowy Medalista Ekstraklasy) została zaakceptowana przez wszystkie te kluby. Nadawca negocjuje także z pośrednikami zagranicznymi możliwość pokazywania wyjazdowych meczów Jagiellonii, Wisły, Śląska i Legii.

Rywale i terminarz meczów polskich klubów w eliminacjach europejskich pucharów

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport 1 w PROGRAMIE TV

Jagiellonia Białystok w minionym sezonie sięgnęła po swoje pierwsze Mistrzostwo Polski i latem powalczy o spełnienie kolejnego marzenia, jakim jest udział w Lidze Mistrzów UEFA. Droga Białostoczan do Europy rozpoczyna się od drugiej rundy eliminacji, w której zmierzą się ze zwycięzcą konfrontacji FK Panevezys (Mistrz Litwy) oraz HJK Helsinki (Mistrz Finlandii). W przypadku ewentualnej przegranej walki o Champions League, Mistrz Polski otrzyma szansę zakwalifikowania się do Ligi Europy UEFA. A gdyby piłkarscy bogowie uwzięli się na klub z Białegostoku i zesłali na niego kolejną porażkę, to wówczas Żółto-Czerwoni będą mogli powalczyć o awans do Ligi Konferencji UEFA. Dokładna data pierwszego meczu Jagiellonii zostanie ogłoszona przez UEFA 26 czerwca, ale wiadomo już, że będzie to spotkanie wyjazdowe w dniach 23 lub 24 lipca. Rewanż w Białymstoku odbędzie się natomiast 30 lub 31 lipca. Nieco wcześniej, bo już 11 lipca, walkę o podbój Starego Kontynentu rozpocznie Wisła Kraków. Biała Gwiazda swój pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Europy UEFA rozegra przeciwko wicemistrzowi Kosowa, czyli KF Llapi Podujevo i wbrew wcześniejszym planom, będzie gospodarzem tego spotkania. Rewanż w Kosowie odbędzie się 18 lipca. W przypadku ewentualnego niepowodzenia w LE, Krakowianie zyskają możliwość walki o udział w Lidze Konferencji UEFA. Istnieje scenariusz, w którym to właśnie w tych rozgrywkach jesienią mogą zagrać nawet cztery polskie kluby. Stałoby się tak, gdyby oprócz wspomnianych Jagiellonii oraz Wisły, przepustkę do LK wywalczyły także Śląsk i Legia. Srebrny i Brązowy Medalista Ekstraklasy zaczynają eliminacje 25 lipca w drugiej rundzie, a rewanże rozegrają 1 sierpnia. Legia na początek zagra u siebie z walijskim Caernarfon Town lub Crusaders FC z Irlandii Północnej. Z kolei Śląsk batalię o Europę rozpocznie na wyjeździe od potyczki z łotewskim Riga FC.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *