Kanały regionalne TVP z nowymi portalami internetowymi

Już działa w zupełnie nowym wydaniu 16 portali regionalnych TVP. Najciekawsze artykuły i materiały filmowe ze wszystkich portali lokalnych, będą publikowane na ogólnopolskim portalu www.regionalna.tvp.pl.

Nowe portale regionalne są nowoczesne, czytelne, wyposażone w intuicyjnie zaplanowaną nawigację. Podążają za nowoczesnymi trendami estetyki internetowej – mówi Dariusz Cychol z Redakcji Oprawy i Mediów Interaktywnych TVP Regionalna.

Wszystkie portale zostały przygotowane w technologii responsywnej, czyli automatycznie dostosowują się do odpowiedniej rozdzielczości ekranu, a więc można z nich korzystać na wszystkich urządzeniach mobilnych. Teraz internauci szybciej i łatwiej odnajdą interesujące ich pliki wideo oraz pełne wydania ulubionych programów. Przypominam też, że od roku można na żywo oglądać programy wszystkich 16 anten regionalnych dzięki aplikacji TVP Stream – dodaje dyrektor TVP Regionalna, Marek Pasiuta.

Jesteśmy dumni z faktu, że portale regionalne stały się pełnym, bo kompletnym zbiorem materiałów wideo ilustrujących nie tylko najważniejsze wydarzenia, ale zwykłe, codzienne życie mieszkańców Polski – konkluduje Marek Pasiuta.

Każdy z portali regionalnych ma swój odrębny adres (np. www.katowice.tvp.pl), linki do 16 portali znajdują się również na stronie www.regionalna.tvp.pl.

W projektowaniu 16 nowych portali lokalnych wykorzystano rozwiązania, które sprawdziły się w funkcjonującym od niemal półtora roku portalu www.regionalna.tvp.pl. Ich koncepcję stworzył zespół tego portalu w ścisłej współpracy z 16 Oddziałami Terenowymi TVP. Zmiany zostały przetestowane i wdrożone przez Ośrodek TVP Technologie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *