Kanały sportowe Polsatu pokażą Mistrzostwa Europy w short tracku w Gdańsku

W piątek w Gdańsku ruszają Mistrzostwa Europy w short tracku. Prestiżowy turniej z udziałem przedstawicieli 25 państw będzie w całości transmitowany w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News. Polscy fani trzymają kciuki za Natalię Maliszewską oraz reprezentującego nasz kraj Diane Selliera, którzy są faworytami do walki o medale.

Sprawdź godziny transmisji Mistrzostw Europy w short tracku w PROGRAMIE TV

Od początku sezonu Biało-Czerwoni imponują formą. W Pucharze Świata zdobyli już pięć medali, a liderka Reprezentacji Polski – Natalia Maliszewska – prowadzi także w klasyfikacji generalnej na dystansie 500 metrów. To koronna konkurencja Wicemistrzyni Świata z 2018 roku oraz Mistrzyni Europy z roku 2019, która jest multimedalistką wielkich imprez short trackowych. Mocnym kandydatem do walki o medale jest także Diané Sellier, który nasz kraj reprezentuje od 2021 roku, a jesienią po raz pierwszy triumfował w Pucharze Świata. W bieżącym sezonie na podium stanęła również Biało-Czerwona sztafeta mieszana, co daje kibicom dodatkowe powody do optymizmu przed rywalizacją w Gdańsku.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport Extra w PROGRAMIE TV

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się w gdańskiej hali Olivia w dniach 13 – 15 stycznia. Piątek upłynie pod znakiem biegów kwalifikacyjnych zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. W sobotę odbędą się finały na dystansie 500 i 1500 metrów kobiet oraz mężczyzn. W niedziele ścigać się będą sztafety oraz indywidulnie mężczyźni i kobiety na dystansie 1000 metrów. Wielogodzinne transmisje dostępne będą w Polsacie Sport News i Polsacie Sport Extra. Wyścigi skomentuje dziennikarz Polsatu Sport Grzegorz Michalewski wspólnie z łyżwiarzem Jakubem Jaworskim. Wywiady przeprowadzi reporter Tomasz Lach, a w studiu zasiądą Marcin Lepa z Polsatu Sport, Mistrz Olimpijski z Soczi, Zbigniew Bródka oraz zaproszeni goście. Na bieżąco o wynikach ME w Gdańsku informować będą Polsatsport.pl oraz sportowe serwisy informacyjne w Polsat News, przygotowywane przez redakcję sportową Polsatu.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *