Kim są „Cyfrowi nomadzi”? – debata w radiowej Czwórce

Ich „biurem” mogą być rajskie plaże na Bali, słoneczne tarasy Hiszpanii, azjatyckie kawiarenki. Można wśród nich spotkać copywriterów, blogerów, programistów, ale również prawników i managerów. „Cyfrowi nomadzi” to znak czasów, w których żyjemy. O zjawisku, wyzwaniach z nim związanych i o ograniczeniach pracy zdalnej porozmawiają goście Czwórkowej debaty w środę 8 listopada.

Określenia „cyfrowy nomada” po raz pierwszy użyto w latach 90. ubiegłego wieku wobec ludzi, którzy korzystają z osiągnięć technologii i pracują zdalnie. Szacuje się, że do 2035 roku ich liczba sięgnie miliarda.

Kto może zostać „cyfrowym nomadą”? Czy zdalna praca to synonim wiecznych wakacji? Jakie ograniczenia niesie taki system pracy? Wraz z ekspertami i publicznością odpowiedzi na te pytania poszukają Karina Terzoni i Urszula Kaczyńska w studiu Czwórki w środę 8 listopada o godz. 15.00.

Gośćmi debaty radiowej Czwórki będą Klaudia Lepiarz, która do niedawna była „cyfrową nomadką”, Tomasz Rudnik z Akademii Rekrutacji i socjolog Uniwersytetu SWPS – dr Michał Lutostański. W trakcie debaty nie zabraknie też filmowych relacji pokazujących pracę zdalną „od kuchni”.

Streaming z debaty Czwórki dostępny będzie na stronie www.czworka.online, na facebooku oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio o godz. 15.00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *