Kino Polska zaprasza na filmy po rekonstrukcji cyfrowej

Telewizja Kino Polska zaprasza na luksusowe seanse z filmami po rekonstrukcji cyfrowej. „Kino w wersji de Luxe” to kryształowy dźwięk, nieskazitelnie czysty obraz i co miesiąc nowe premiery! Klasyczne i kultowe.

W ostatnim półroczu Telewizja Kino Polska odnotowała znaczący wzrost oglądalności AMR w grupie all 16-49. W kwietniu wzrost ten wyniósł prawie 260 proc. w stosunku do tego samego miesiąca w roku poprzednim*. Silną pozycję kanału na rynku potwierdzają wyniki z pierwszego tygodnia lipca, kiedy udział w rynku Telewizji Kino Polska osiągnął poziom 1 proc. w grupie all 16-49**. Na wyniki wpływ miało między innymi wprowadzenie do ramówki filmów po rekonstrukcji cyfrowej, takich jak „Krzyżacy”, „Szatan z siódmej klasy” czy „Jowita”. Od początku lipca proponujemy naszym widzom kolejne filmy po rekonstrukcji cyfrowej w ramach cyklu „Kino w wersji de Luxe”.

Jedną z pierwszych premier „Kina w wersji de Luxe” był film Stanisława Barei „Nie ma róży bez ognia”. Kultowa komedia twórcy „Misia” powstała w 1974 r. W filmie wystąpili ulubieni aktorzy Barei, m.in. Jerzy Dobrowolski, Jacek Fedorowicz, Stanisława Celińska, Mieczysław Czechowicz, Wiesław Gołas, Stanisław Tym, Bohdan Łazuka, Wojciech Pokora i Wojciech Siemion. Dzięki dokonanej rekonstrukcji po blisko 38 latach od premiery „Nie ma róży bez ognia” lśni dawnym blaskiem. Jest to zasługą KinaRP – przedsięwzięcia zainicjowanego w 2008 roku przez firmę KPD i koordynowanego przez Cyfrowe Repozytorium Filmowe.

Poza kultowym dziełem Stanisława Barei w najbliższych tygodniach w Telewizji Kino Polska można będzie też obejrzeć odnowione wersje filmów: „Akcja pod Arsenałem” (na antenie od lipca), „Giuseppe w Warszawie”, „Jowita”, „Westerplatte”, „Szatan z siódmej klasy” (na ekranie od sierpnia), „Wielki Szu” (w emisji od września), „Krzyżacy” i „Pociąg” (od października) oraz „Ewa chce spać” (od listopada).

*źródło: NAM, AMR, all 16-49, 04.2011 vs 04.2012
**źródło: NAM, SHR%, all 16-49, 02.07.2012-08.07.2012

Źródło: atmedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *