„Kit i Kate” w POLSAT JimJam

Kit i Kate to kocie rodzeństwo, które ma nieskończoną ilość pomysłów na kreatywne spędzanie czasu. W poszukiwaniu inspiracji wskakują do ulubionego pudełka. Znajdują w nim różne przedmioty, które następnie wykorzystują podczas zabawy. Mali widzowie z każdej przygody wyniosą cenną lekcję – dowiedzą się m.in. jak postąpić, gdy podczas wycieczki zgubi się swoją grupę oraz że zawsze należy pytać o zgodę, jeśli chce się wziąć czyjąś własność.

Sześcioletni Kit i jego czteroletnia siostra Kate są najlepszymi przyjaciółmi. Kit zawsze stara się postępować zgodnie z zasadami, natomiast Kate, jak każde małe dziecko, lubi psoty i bywa kapryśna. Rodzeństwo w poszukiwaniu inspiracji wskakuje do ulubionego pudełka, gdzie znajdują się różne przedmioty. Melonik i lupa świetnie sprawdzą się podczas zabawy w detektywów, a fartuszek i czapka kucharska przydadzą się w pieczeniu urodzinowego ciasta. Zdarza się, że podczas wypraw, napotykają różne przeszkody. Wtedy z pomocą i dobrą radą przychodzi im tajemniczy Nieznajomy, którym zawsze okazuje się być Mama lub Tata w przebraniu. Towarzyszami przygód są również kaczuszki Kwik, Kwak i Kwok, które w prawdziwym świecie są gumowymi zabawkami.

W jednym z odcinków Kit i Kate przygotowują urodzinowy tort. Postanawiają jednak trochę urozmaicić przepis dodając do niego… ryby i zmieniając podane proporcje. Ku ich zaskoczeniu, efekt końcowy nie prezentuje się najlepiej. Na szczęście z pomocą przychodzi Mama, która podpowiada, że zawsze należy przestrzegać wytycznych zawartych w przepisie. Innym razem maluchy bawią się w turystów. Zapominają jednak, że nie należy odłączać się od grupy i tracą z oczu przewodnika. Gdy próbują na własną rękę znaleźć resztę wycieczki, sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Mądry Nieznajomy ponownie podsuwa im wyjście z sytuacji – gdy zgubi się dorosłych, należy pozostać na miejscu, by pozwolić innym się znaleźć! Pewnego dnia Kit i Kate znajdują w pudełku stroje do nurkowania. Pod wodą spotykają syrenę, która ma na sobie piękny naszyjnik z pereł. Dzieci marzą, by zrobić taki sam dla Mamy, postanawiają więc zdobyć perły. Zapominają jednak spytać ostryg o pozwolenie. Z tej przygody wynoszą kolejną cenną nauczkę – zawsze należy poczekać na zgodę, gdy chce się skorzystać z czyjejś własności.

„Kit i Kate” to serial skierowany do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Bohaterowie pokazują, że odkrywanie tajemnic otaczającego świata może być świetną zabawą. Ze wszystkich przygód mali widzowie wyniosą cenne lekcje. Kocie rodzeństwo pokazuje również, że każda porażka może przerodzić się w sukces, dlatego nigdy nie należy się poddawać.

Na przygody w świecie wyobraźni POLSAT JimJam zaprasza w czerwcu od poniedziałku do piątku o godzinie 7:50, 13:15 i 17:15.

Źródło: POLSAT JimJam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *