TVP2 i Wrocław kontynuują współpracę

Dyrekcja TVP2 i władze Wrocławia planują kolejne wspólne projekty. Już w czerwcu 2016 roku na antenie TVP2 HD transmisja koncertu Davida Gilmoura, członka grupy Pink Floyd i relacja z wręczenia nagrody Jana Nowaka Jeziorańskiego, a do końca roku jeszcze wrocławski Gaudeamus, a także relacje z wielu wydarzeń artystycznych organizowanych w ramach ESK 2016.

Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 blisko współpracuje z TVP2. Opieka informacyjna i publicystyczna, jaką TVP2 obejmuje poszczególne projekty, jest bardzo szeroka i będzie dotyczyć jeszcze wielu przedsięwzięć w 2016 roku – podkreśla Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia.

W sobotę, 25 czerwca od godziny 21:45, Dwójka zaprosi na transmisję koncertu Davida Gilmoura, uświetniającego program wydarzeń związanych z piastowaniem przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Gitarzysta Pink Floyd wystąpi z 30-osobową orkiestrą Zbigniewa Preisnera i Leszkiem Możdżerem na Placu Wolności we Wrocławiu.

Również w czerwcu na antenie Dwójki zobaczymy relację z wręczenia nagrody Jana Nowaka Jeziorańskiego. Dwójka tradycyjnie będzie obecna podczas wrocławskiego Gaudeamusa, a także podczas wielu wydarzeń muzycznych, teatralnych czy wystawienniczych organizowanych w ramach ESK.

Równolegle trwają rozmowy nad realizacją przedsięwzięcia przez TVP2 wspólnie z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu: koncertu Aleksandry Kurzak i Roberto Alagna, który na antenie Dwójki miałby zostać pokazany na początku sierpnia br.

Kooperacja z TVP2 nie wyklucza jednak współpracy z innymi nadawcami – mówi Rafał Dutkiewicz. – Przykładem może być transmisja z ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, którą zrealizujemy wspólnie z innym nadawcą.

TVP2 – jak co roku – zaprosi widzów na coroczny koncert sylwestrowy z wrocławskiego rynku. To wydarzenie muzyczne z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd będzie podsumowaniem ważnego artystycznie 2016 roku – podkreśla Maciej Chmiel, Dyrektor TVP2.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *