Konrad Piasecki zastąpi Monikę Olejnik w Radiu ZET

Konrad Piasecki, w 2015 roku nominowany do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku, dołączy 1 września 2016 roku do zespołu Radia ZET. Od poniedziałku do piątku poprowadzi „Gościa Radia ZET”.

Naszym celem jest kultywowanie najwyższych standardów dziennikarstwa i zapewnienie słuchaczom atrakcyjnej, nietuzinkowej oferty programowej – mówi Jarosław Paszkowski, redaktor naczelny Radia ZET. – Chcemy wnieść nową energię i spojrzenie do formuły programów społeczno-politycznych, zachowując charakterystyczną dla stacji dociekliwość i neutralność w przedstawianiu kluczowych dla Polaków tematów. Mamy nadzieję, że zmiany te spełnią oczekiwania naszych aktualnych i przyszłych słuchaczy – podsumowuje.

Pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym „Gościa Radia ZET” był Andrzej Woyciechowski – założyciel stacji, a pierwszym gościem – profesor Leszek Balcerowicz. Po Woyciechowskim gospodarzami programu byli: Krzysztof Skowroński, Jacek Żakowski i Monika Olejnik. Od 1 września 2016 roku Konrad Piasecki dołączy do tego grona jako nowy prowadzący. Stacja zaproponowała mu współpracę doceniając jego zawodowy dorobek. W 2015 roku został on nominowany do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego oraz uhonorowany przez magazyn Press tytułem Dziennikarza Roku.

Zarząd Grupy Eurozet zaproponował Monice Olejnik kontynuowanie współpracy ze stacją i dalsze prowadzenie weekendowego programu „7 Dzień Tygodnia”. – Bardzo wysoko cenimy dorobek i warsztat Moniki. Na antenie Radia ZET jest przestrzeń dla wielu wybitnych osobowości z korzyścią dla słuchaczy. Jest miejsce i dla Konrada Piaseckiego i Moniki Olejnik. Obydwoje są wybitnymi dziennikarzami, choć różni ich styl prowadzenia wywiadów. Na tej różnorodności nam zależało – wyjaśnia Jarosław Paszkowski. Dziennikarka nie przystała jednak na tę propozycję.

W imieniu Zespołu Radia ZET i całej Grupy dziękuję Monice Olejnik za 15 lat współpracy,
olbrzymi wkład w rozwój rozgłośni i zaangażowanie w budowanie jej renomy i pozycji rynkowej. Życzymy Monice dalszych sukcesów w działalności dziennikarskiej
– mówi Andrzej Matuszyński, prezes zarządu Eurozet.

Monika Olejnik będzie prowadzić program „Gość Radia ZET” i „7 dzień tygodnia” do zmiany ramówki na wakacyjną.

Źródło: Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *